Chelsea lepsza od united w meczu na szczycie

Chelsea Londyn pokonała na Old Trafford Manchester United 1:0 w meczu na szczycie 36 kolejki angielskiej Premiership. Nowy mistrz kraju przegrał po raz trzeci w tym sezonie na swoim boisku a The Blues dzięki trzem punktom awansowali na trzecią lokatę w tabeli.

Bukmacherzy większe szansę na zwycięstwo dawali gospodarzom, którzy są już pewni pierwszego miejsca w lidze. Chelsea nadal walczy o jak najwyższą pozycje mając szansę nawet na wicemistrzostwo kraju jednak celem numer jeden postawionym przez Romana Abramowicza jest miejsce w pierwszej czwórce.

Sir Alex Ferguson posadził na ławce De Gee, Rio Ferdinanda, Shinjiego Kagawę oraz Wayne'a Rooneya jednak od pierwszych minut zagrał Robin Van Persie. The Blues zagrali w najsilniejszym składzie bez kontuzjowanego Edena Hazarda. Początek spotkania potwierdził fakt, że to gościom bardziej zależy na trzech punktach. Próbowali kolejno Demba Ba oraz Ramires jednak piłka po ich strzałach lądowała daleko od bramki Lindegaarda. Pierwsze groźne uderzenie padło w 14 minucie. Brazylijczyk Oscar znalazł się dobrej pozycji jednak bramkarz gospodarzy zachował zimną krew. Chwilę później Victor Moses przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

W kolejnych minutach Manchester starał się odpowiedzieć jednak najgroźniejsze akcje z prawej strony boiska były szybko przerywane przez defensorów Chelsea. Do przerwy utrzymał się więc wynik bezbramkowy.

Druga część gry również zawiodła kibiców zgromadzonych na Old Trafford gdyż obie drużyny stworzyły bardzo mało sytuacji podbramkowych. Sir Alex Ferguson wpuścił na boisko Rooneya oraz Buttnera natomiast Rafael Benitez dał szanse Torresowi, który w Premier League pozostaje bez gola od grudnia zeszłego roku. W 79 minucie gry Frank Lampard doskonale dośrodkował piłkę w pole karne Czerwonych Diabłów, wyskoczył do niej Juan Mata jednak zabrakło mu kilku centymetrów do tego by ją sięgnąć i wpakować do siatki.

W 87 minucie piłkarze Chelsea po odzyskaniu piłki w środku pola wymienili ze sobą kilka podań. Futbolówkę dostał Mata, który w lewym narożniku pola karnego znalazł trochę miejsca i oddał strzał w długi róg bramki Lindegaarda. Piłka otarła się jeszcze od nogi Phila Jonesa i odbijając się od słupka wpadła do siatki. Dwie minuty później na połowie Manchesteru doszło do przepychanek. Zastawiający się David Luiz został kopnięty przez Rafaela. Sędzia Howard Webb nie miał wątpliwości i ukarał Brazylijczyka czerwoną kartką. Do ostatniej minuty wynik nie uległ zmianie Chelsea zdobyła bardzo ważne trzy punkty, które mocno przybliżyły ją do trzeciego miejsca na koniec sezonu.

Na obecną chwilę drugi w tabeli jest Manchester City z przewagą czterech punktów nad Chelsea. Oba te zespoły mają do rozegrania zaległe spotkanie. Na czwartym i piątym miejscu znajdują się Arsenal oraz Tottenham ze stratą jednego i trzech oczek do Chelsea. Podopieczni Andre Villasa Boasa również mają jeden mecz zaległy a dodatkowo już w środę zagrają z Chelsea.

Manchester United - Chelsea 0:1 (0:0)

Bramka: Juan Mata 87

Czerwona kartka: Rafael (89, Manchester United)

Manchester United: Anders Lindegaard - Nejmana Vidić, Patrice Evra, Evans, Rafael da Silva, Phil Jones, Antonio Valencia (90, Javi Hernandez), Ryan Giggs, Anderson Oliveira (68, Wayne Rooney), Tom Cleverley (68, Alexander Buttner), Robin van Persie.

Chelsea Londyn: Petr Cech - Ashley Cole, Branislav Ivanović, David Luiz, Cesar Azpilicueta, Frank Lampard, Ramires Santos, Victor Moses (76, Fernando Torres), Oscar, Demba Ba, Juan Mata (90, Nathan Ake).