Kolejna bramka krychowiaka

Pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak strzelił bramkę dla swojego zespołu Reims w meczu 31 kolejki francuskiej Ligue 1 przeciwko renomowanej drużynie Olympique Lyon. Reims wygrało 1:0 a dla Polaka było to trzecie trafienie w sezonie.

Przed 31 rundą spotkań Reims zajmowało miejsce tuż nad strefą spadkową z przewagą dwóch oczek nad Brestem. Walczący o mistrzostwo kraju Lyon miał za sobą ciężką serię czterech spotkań bez zwycięstwa w tym remis z Brestem i Marsylią odpowiednio 1:1 i 0:0 oraz dwie porażki pod rząd z Bastią i Sochaux. Mecz z Reims mimo tego, że rozgrywany na wyjeździe miał być sposobem na przełamanie dla podopiecznych Remi Garde.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie Reims zobaczyli otwarty futbol, obie drużyny miały szansę na strzelenie bramki. Wśród gospodarzy najaktywniejszy był Courtet oraz Diego. W drużynie wielokrotnego mistrza Francji swoich szans nie wykorzystali Bafetimbi Gomis i Lisandro Lopez. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Druga odsłona zaczęła się świetnie dla gospodarzy. W 52 minucie sędzia w polu karnym odgwizdał faul w wykonaniu Milana Bisevaca na Diego i podyktował rzut karny. Bisevac został ukarany czerwoną kartką a do jedenastki podszedł Krychowiak, który pewnym uderzeniem pokonał golkipera Lyonu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie mimo, że obie drużyny miały swoje okazje. Co ciekawe to gospodarze stworzyli więcej sytuacji podbramkowych oraz oddali więcej strzałów zarówno celnych i niecelnych na bramkę Vercoutre.

Dla Polaka, który znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji był to trzeci gol w tych rozgrywkach. Reims dzięki temu zwycięstwu awansowało na 15 lokatę w tabeli i ma tyle samo punktów co Ajjacio będące jedno miejsce wyżej. Dla Olympique Lyon był to piąty mecz bez zwycięstwa oraz trzecia z rzędu przegrana. Podopieczni Remi Garde spadli na czwarte miejsce i tracą już 11 oczek do prowadzącego PSG.

Stade de Reims - Olympique Lyon 1:0 (0:0)

Bramka: Grzegorz Krychowiak 53-karny

Stade de Reims: Kossi Agassa - Franck Signorino, Mohamed Fofana, Anthony Weber, Aissa Mandi - Diego Rigonato, Grzegorz Krychowiak, Johann Ramare (82-Bocundji Ca), Antoine Devaux, Christopher Glombard (88-Kamel Ghilas) - Gaetan Courtet (71-Nicolas Fauvergue).

Olympique Lyon: Remy Vercoutre - Samuel Umtiti, Milan Bisevac, Bakary Kone, Mouhamadou Dabo - Clement Grenier (70-Arnold Mvuemba), Gueida Fofana, Maxime Gonalons, Alexandre Lacazette - Bafetimbi Gomis (78-Rachid Ghezzal), Lisandro Lopez (46-Jimmy Briand).