Kolejorz nie może się zatrzymać

Ocena 5.00/1 głos

Po Lechii Gdańsk w tym sezonie można spodziewać się absolutnie wszystkiego, ale dla Lecha nie powinno to mieć znaczenia – Poznaniacy po prostu muszą takie mecze wygrywać.

Ekstraklasa, Lech Poznań – Lechia Gdańsk, sobota, 13.12.2014, godz. 18.00

W ostatnich miesiącach zamieszanie organizacyjne w Lechii było spore, nawet jak na standardy polskiej piłki nożnej. Musiało się to odbić także na wynikach sportowych, ale nie jest to aż tak słaba drużyna, jak sugeruje jej 12 miejsce w tabeli. Zespół objął wreszcie jakiś trener (Jerzy Brzęczek) i już widać pierwsze efekty jego pracy – w poprzedniej kolejce Gdańszczanie w końcu wygrali jakiś mecz, pokonując 3:1 Piasta Gliwice.

Lech jest jedną z kilku drużyn, którym w powszechnej opinii ekspertów pozostaje w Ekstraklasie walka o drugą pozycję – za Legią Warszawa. Główny konkurent „Kolejorza”, Śląsk Wrocław, już w piątek wygrał swój mecz z GKS Bełchatów, więc jeśli gospodarze nie chcą stracić z dystansu, muszą pewnie ograć Lechię.

Lechici od kilku tygodni grają wreszcie na miarę oczekiwań swoich kibiców i trenera Macieja Skorży. Najpierw przy ul. Bułgarskiej rozbili aż 3:0 Górnik Zabrze, a w poprzedniej kolejce, w szlagierowym spotkaniu w Krakowie, dość niespodziewanie wygrali 2:1.

Gościom z Gdańska nawet w lepszych czasach nigdy dobrze nie grało się w Poznaniu, a teraz – oprócz generalnej niestabilności – mają jeszcze problemy kadrowe, w postaci braku podstawowych zawodników, jak Janicki i Makuszewski. W sobotę Lech będzie miał idealną szansę, aby poprawić bilans punktowy i bramkowy.

Ciekawe kursy w bukmacher:

Lech wygra – 1.61

Suma goli – powyżej 2.5 – 1.88

Handicap – Lech -1 (wygra minimum 2 golami) – 2.75

Dokładny wynik – 2:0 – 8.00

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/polska/ekstraklasa/kolejorz-nie-moze-sie-zatrzymac-n197

Oceń ten tekst

Podobne artykuły