Łks wycofał się z rozgrywek

Ocena 0/5 | 0 głosów

Łódzki Klub Sportowy wycofał się z rozgrywek I ligi polskiej. Poinformował o tym w środę zarząd klubu.


W przesłanym do wszystkich mediów oraz PZPN oświadczeniu można przeczytać, że głównym powodem dla którego zarząd zdecydował się na tak ruch po oddaleniu odwołania jest chęć umożliwienia zawodnikom kontynuowania karier piłkarskich.

Treść oświadczenia:

 

"Zarząd Łódzkiego Klubu Sportowego SA informuje, że w związku z decyzją Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN z dnia 03 kwietnia 2013 roku o oddaleniu w całości odwołania naszego Klubu od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN z dnia 28 lutego 2013 roku o wymierzeniu kary dyscyplinarnej w postaci zawieszenia licencji Łódzkiemu Klubowi Sportowemu S.A., uprawniającej do gry w rozgrywkach I ligi w sezonie 2012/2013, z dniem dzisiejszym wycofuje drużynę z rozgrywek ligowych.

Typuj I Ligę w Lidze Typerów i walcz o gwarantowane 100 EUR!

Przesłanką do podjęcia przez Zarząd tak trudnej decyzji o wycofaniu z rozgrywek drużyny klubu ze 105-letnią tradycją jest chęć umożliwienia zawodnikom kontynuowania karier piłkarskich oraz faktem, że Zarząd, pomimo wielu prób, nie miał wpływu na nieugiętą postawę negocjacyjną naszych wierzycieli Panów: Adamowicza Krzysztofa, Nowaka Tomasza, Gancarczyka Seweryna i Roberta Sieranta oraz z uwagi na kolejne wnioski do Komisji Dyscyplinarnej na 18 kwietnia br. autorstwa Panów: Pyrdoła Andrzeja, Mięciela Marcina, Łukasiewicza Antoniego i Kołakowskiego Jarosława."

Przypomnijmy, że kilka dni temu Najwyższa Komisja Odwoławcza działająca czy PZPN podtrzymała decyzję Wydziału Dyscypliny. Piłkarze ŁKS-u nie pojechali do Poznania na ligowy mecz z Wartą co zakończyło się walkowerem dla "Zielonych".

Tym samym ŁKS Łódź zostanie przesunięty do trzeciej ligi rozgrywkowej. Bardzo prawdopodobne, że do tego nie dojdzie gdyż może zostać ogłoszona upadłość spółki. Jeśli to stanie się faktem to ludzie, którzy będą chcieli odbudować łódzki zespół muszą liczyć się z tym, że rozgrywki zaczną od B klasy czyli siódmej ligi. W drodze wyjątku za zasługi tego klubu dla polskiego futbolu Łódzki Związek Piłki Nożnej mógłby zgłosić zespół do czwartej ligi.

ŁKS po raz trzeci w historii nie dokończy rozgrywek ligowych. W 1920 i w 1939 roku przyczyną był wybuch wojen, tym razem ogromne zaległości finansowe.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , biedas.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.


Skomentuj aktualność Łks wycofał się z rozgrywek

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów
Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner