Juventus mistrzem włoch

W spotkaniu 35 kolejki włoskiej Serie A Juventus Turyn pokonał u siebie Palermo 1:0 i na trzy mecze przed końcem ma aż 14 punktów więcej od Napoli, które wieczorem zagra z Interem. Dzięki temu Stara Dama obroniła tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem i po raz 29 zdobyła Scudetto.

Nieoficjalnie Juventus po mistrzostwo sięgał 31 razy jednak dwa tytuły z sezonów 2004/05 i 2005/06 zostały odebrane po aferze Calciopoli. Bramkę w meczu z Palermo na wagę tytułu zdobył w 59 minucie z kontrowersyjnie podyktowanego rzutu karnego Antonio Vidal dla którego był to dziesiąty gol w sezonie oraz w czwartym meczu z rzędu. W 84 minucie gry sędzia wyrzucił z boiska Paula Pogbe jednak gospodarze nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

Był to drugi triumf z rzędu w serie A dla trenera Juve Antonio Conte. Stara Dama jest najbardziej utytułowanym klubem we Włoszech. Oprócz 29 ligowych tytułów może pochwalić się również dziewięcioma pucharami kraju, pięcioma superpucharami i trzema triumfami w Lidze Europy. Dodatkowo po dwa razy Juventus okazywał się najlepszy w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Superpucharu Europy i Pucharu Interkontynentalnego.

Dla podopiecznych Antonio Conte był to udany sezon. Oprócz wygranej na ligowych boiskach w Lidze Mistrzów odpadli dopiero w 1/4 finału przegrywając z Bayernem Monachium.

W pozostałych meczach bardzo ważne zwycięstwo odniósł AC Milan. Po bramce w ostatnich minutach spotkania Mario Balotellego Rossoneri wygrali z Torino 1:0 i powiększyli przewagę nad Fiorentiną, która uległa Romie 0:1 do czterech punktów. Wspomniana AS Roma w meczu o sześć punktów już w doliczonym czasie gry pogrążyła Viole. Tym samym zbliżyła się do niej na trzy oczka i nadal zachowuje teoretyczne szanse na udział w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Udinese wygrało z Sampdorią 3:1 a Lazio rozgromiło Bolognie aż 6:0 po pięciu bramkach Niemca Miroslava Klose. Oba te zespoły mają ambicje wskoczyć na koniec sezonu do pierwszej piątki. Do drugiej ligi spadła już Pescara, nadal walczy Siena, Palermo, Genua oraz Torino. W niedziele mecz kończący 35 serię spotkań - wicelider Napoli zmierzy się z Interem.