Massimiliano Allegri zwolniony z Milanu.

Ocena 5.00/1 głos

Zespół AC Milan w oficjalnym komunikacie przedstawionym na głównych witrynach poinformował, że Massimiliano Allegri został zwolniony ze skutkiem natychmiastowym z funkcji trenera Milanu. Czarę goryczy przelała porażka w ostatnim meczu z Sassuolo. Rossoneri ulegli rywalowi w niedzielę 4:3 w wyjazdowym meczu, mimo że po kilkunastu minutach zespół ze stolicy Lombardii prowadził już 0:2. Pogromcą gości okazał się młodziutki Dominico Berardi, 19-letni piłkarz wypożyczony z Juventusu strzelił cztery gole, tym samym stając się najmłodszym zawodnikiem w Serie A, któremu udał się ten wyczyn.

Władze Milanu wydały specjalne oświadczenie w tej sprawie: "Chcielibyśmy bardzo podziękować Panu Allegriemu i jego współpracownikom za wykonaną pracę i życzyć dużo sukcesów zawodowych w przyszłości." Włoski menedżer ze swoim zespołem sięgnął w 2010 po mistrzostwo Włoch oraz Superpuchar.

W roli tymczasowego trenera Milanu występuje Mauro Tassotti, który do tej pory był asystentem pierwszego Massimiliano Allegriego.

Jak podają włoskie źródła następcę Allegriego ma wybrać Silvio Berlusconi, a w samym gronie następców wymienia się Filippo Inzaghiego oraz Clarence'a Seedorfa. Szczególnie ten drugi nie ukrywa swojej chęci współpracy z zespołem ze stolicy Lombardii.  

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/wlochy/serie-a/massimiliano-allegri-zwolniony-z-milanu-n151

Oceń ten tekst

Podobne artykuły