Aplikacje do statystyk w tenisie ziemnym

Ocena 4.28/32 głosy
Aplikacje do statystyk w tenisie ziemnym

W poradniku typowania tenisa ziemnego znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek na temat tego, na co zwracać uwagę przy obstawianiu zakładów bukmacherskich tej dyscypliny sportowej.

Natomiast w tym poradniku przybliżymy Wam kilka aplikacji na telefon ze statystykami meczów tenisowych, które powinny pomoc w skutecznym obstawieniu zakładów. Aplikacje te przydatne są szczególnie osobom typującym tenis ziemny na żywo.

  1. Oficjalne aplikacje ATP i WTA
  2. Aplikacje na Wielki Szlem
  3. Statystyki a zakłady na żywo w tenisie ziemnym

Wśród Was są pewnie zwolennicy obstawiania zakładów live. Obecnie niemal każdy legalny polski bukmacher oferuje szereg zakładów na żywo na najróżniejsze mecze tenisa, począwszy od Challengerów i turniejów ITF, poprzez ATP 250 i 500, na turniejach Masters i Wielkich Szlemach kończąc.

Ze względu na stale zmieniającą się sytuację na korcie w trakcie meczu, zakłady na żywo często bywają o wiele bardziej rentowne niż zakłady przedmeczowe, ale też o wiele łatwiej dać się w nich ponieść emocjom. Uważna obserwacja meczu i umiejętność znalezienia powtarzających się wzorców oraz intuicja mogą dać bardzo dobre efekty w postaci wysokiego wskaźnika yield.

Aby zwiększyć szansę wygranych obstawiając tenis ziemny na żywo z pewnością warto sięgnąć po aplikacje ze statystykami aktualnie rozgrywanych meczów. ATP udostępnia dwie oficjalne aplikacje na telefon tego typu: ATP Tour oraz ATP WTA Official Live Scores Web Application. Możemy je pobrać za darmo ze sklepu Google Play i AppStore.

Oficjalne aplikacje ATP i WTA

ATP Tour to aplikacja stworzona z myślą o rozgrywkach męskich. Z jej poziomu mamy dostęp do statystyk aktualnie rozgrywanych meczów ATP oraz Challenger. Wystarczy z ekranu głównego wybrać „Scores” a następnie nazwę interesującego nas turnieju i konkretny mecz, aby móc śledzić na żywo najistotniejsze statystyki. Znajdziemy tam liczbę asów serwisowych, podwójnych błędów, procent trafienia pierwszego i drugiego serwisu oraz procentowy i liczbowy rozkład punktów zdobywanych przy poszczególnych serwisach, a także statystki dotyczące wykorzystanych break pointów.

Aplikacja ATP Tour umożliwia także dostęp do statystyk zakończonych meczów danego turnieju, pokazuje rozkład zaplanowanych na dany dzień gier i widok całej turniejowej drabinki. W samej aplikacji możemy poczytać też ciekawostki na temat turniejów i obejrzeć najciekawsze fragmenty spotkań.

ATP WTA Official Live Scores Web Application to nieco uboższa aplikacja, ale dla niektórych może być przez to bardziej czytelna, a ponadto mamy do niej dostęp również z poziomu przeglądarki internetowej pod adresem protennislive.com. W aplikacji oprócz rozgrywek ATP i Challenger mamy możliwość podglądu statystyk meczów WTA oraz niektórych turniejów ITF. Zarówno w rozgrywkach pań jak i panów śledzimy identyczne statystki jak w aplikacji ATP Tour z możliwością obejrzenia wyników zakończonych spotkań, planu gier i drabinek turniejowych.

Przeczytaj również: Aplikacje bukmacherskie na telefon.

Aplikacje na Wielki Szlem

W żadnej z powyższych aplikacji nie znajdziemy jednak statystyk rozgrywek wielkoszlemowych. Aby śledzić statystyki meczów Australian Open, Roland Garros Wimbledon US Open należy użyć specjalnej dedykowanej aplikacji dla danego turnieju. Do tego celu służą specjalne dedykowane aplikacje, które warto zainstalować na czas czterech najważniejszych tenisowych turniejów w roku.

Wszystkie aplikacje na Wielki Szlem są darmowe i dostępne do ściągnięcia na telefon w sklepie Google Play i AppStore, najczęściej aktualizowane bezpośrednio przez rozpoczęciem danego turnieju wielkoszlemowego. Statystki wszystkich meczów Australian Open można śledzić w aplikacji Australian Open Tennis, mecze French Open znajdziemy w aplikacji Roland-Garros Officiel, statystki z londyńskiej trawy sprawdzimy w aplikacji The Championships Wimbledon, natomiast amerykańskiego szlema oferuje US Open Tennis Championships.

Wszystkie aplikacje ze statystkami na żywo meczów wielkoszlemowych zostały stworzone przez firmę IBM i są o wiele bardziej szczegółowe niż ich odpowiedniki gromadzące dane z turniejów niższej rangi. Znajdziemy tam takie ciekawostki jak:

  • średnia prędkość serwisu po pierwszym i drugim podaniu
  • ilość piłek wygrywających
  • liczba niewymuszonych błędów popełnianych przez graczy
  • dystans jaki pokonują zawodnicy w meczu.

W aplikacji mamy możliwość prześledzenia punkt po punkcie każdego gema ze wskazaniem na kluczowe momenty w grze oraz procent statystyk kluczowych, które mogą okazać się istotne przy obstawianiu na żywo. W prosty sposób dowiemy się, że wyjątkowo niski procent pierwszego podania oraz liczba podwójnych błędów popełnianych przez danego zawodnika mogą okazać się kluczowe dla nadchodzącego przełamania.

Aplikacje pokazują tez w formie graficznej tzw. momentum, czyli to, który z zawodników ma aktualnie ogólną przewagę w meczu.

Statystyki a zakłady na żywo w tenisie ziemnym

Wszystkie te statystyki wraz z uważną obserwacją meczu może dać ogromną przewagę w obstawianiu zakładów na żywo. Pamiętajcie jednak aby nie popełniać częstego błędu jakim jest obstawianie meczów tylko na podstawie śledzenia statystyk. Liczby nie odzwierciedlają bowiem realnej sytuacji na korcie i pomijają wiele istotnych czynników takich jak choćby zmęczenie zawodnika, medical timeout i związaną z nim mniej lub bardziej poważną kontuzję, czy takie detale jak choćby zmiana sposobu serwowania.

Ponadto wielu doświadczonych tenisistów celowo potrafi często „odpuścić” grę w drugim secie i zachować energię na trzecią partię. Wtedy łatwo wpaść w pułapkę szybko spadającego kursu, który może sugerować wygraną przeciwnika. Tymczasem doświadczony gracz mający w zanadrzu plan B jest w stanie bez trudu wygrać trzecią partię, a nas skutecznie pozbawić pieniędzy.

Warto pamiętać także o możliwości zamknięcia zakładu na żywo jaką oferuje np. Fortuna. Oglądanie meczu na żywo w połączeniu z dostępem do statystyk daje ogromną przewagę nad bukmacherem, ale kiedy zauważymy niepokojące nas elementy w grze i poczujemy, że powodzenie naszego zakładu jest zagrożone, lepiej nie być pazernym i skorzystać z opcji wczesnego cash-outu. Bukmacherzy nie są głupi i często w newralgicznych momentach (zwłaszcza wątpliwych na swoją korzyść) wyłączają opcję zamknięcia zakładu i włączają z powrotem dopiero wtedy, gdy jest zbyt późno by odzyskać choćby część wpłaconej stawki.

Bądźcie czujni, nie dajcie się ponieść emocjom, śledźcie uważnie statystyki, a obstawianie zakładów tenisa ziemnego na żywo przyniesie Wam sporo frajdy. Powodzenia w typowaniu!

Aplikacja ATP Tour Aplikacja WTA Tour Aplikacja Australian Open

Aplikacja Roland Garros Aplikacja US Open Aplikacja Wimbledon

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/statystyki-tenis-ziemny-aplikacje-na-telefon-173

Oceń ten tekst

Podobne artykuły