Zakłady specjalne

Ocena 4.52/29 głosów
Zakłady specjalne

Z bukmacherem możesz się zakładać o niemalże każdy detal boiskowej rywalizacji w zakładach przedmeczowych i live. Będąc wnikliwym obserwatorem okołosportowych oraz społeczno-kulturowych zdarzeń, masz szansę na zarobek w zakładach specjalnych, które dotyczą bardzo różnych, często śmiesznych sytuacji.

Bukmacherzy w dobie internetu oferują zakłady na multum dyscyplin sportowych, a każdą rywalizację obstawiać można na kilkudziesięciu rynkach. Natomiast kiedy mecz już się zacznie, wtedy do gry wkraczają zakłady live, w których można typować poszczególne zdarzenia w trakcie ich trwania. Tak więc pierwsza forma to zakłady przedmeczowe, druga – zakłady na żywo.

 1. Zakłady specjalne u bukmachera
 2. Betfan - rozrywkowy bukmacher
 3. Zakłady pomiędzy graczami
 4. Podsumowanie

Jak wiadomo, rywalizacja dwóch lub kilku stron odbywa się nie tylko w sporcie, ale także w polityce (wybory), kinie (Oscary, BAFTA), serialach („Gra o tron”), muzyce (Grammy) oraz wielu innych dziedzinach życia. Te potrzeby zaspokajają tzw. zakłady specjalne, które dotyczą wszystkiego, czego tylko bukmacher zapragnie.

Zakłady specjalne u bukmachera

Fascynujesz się serialem „Gra o tron”, a w swojej wizji znasz już zakończenie historii zwaśnionych rodów w Westeros? W TOTALbet mogłeś obstawić, która postać ostatecznie zasiądzie na Żelaznym Tronie:

 • Daenerys Targaryen – 1,50;
 • Jon Snow – 2,75;
 • Cersei Lannister – 4,00.

Kiedy Daniel Craig oznajmił, że kończy z przygodami Jamesa Bonda, na giełdzie nazwisk rozgorzała dyskusja, kto będzie kolejnym agentem 007. W zestawieniu pojawili się nie tylko aktorzy, ale także piłkarze, tacy jak m.in. David Beckham (kurs 251,00).

Choć są legalni bukmacherzy, którzy wydarzenia ze świata polityki oferują w osobnej kategorii, to większość operatorów uznaje je za zakłady specjalne. W 2016 roku najbardziej łakomym kąskiem były listopadowe wybory na fotel prezydenta USA:

 • Hillary Clinton – 1,25;
 • Donald Trump – 4,00.

W kontekście zakładów z polityki bardzo rozwiniętą ofertę ma jeden ze znanych brytyjskich bukmacherów.

Zakłady specjalne to także absurdy życia codziennego. Podczas ubiegłego konklawe, gdy kardynałowie z całego świata wybierali papieża, w ofercie polskich legalnych bukmacherów (np. Fortuny, STS) znalazło się kilka abstrakcyjnych nazwisk, takich jak Silvio Berlusconi czy… Zdzisław Kręcina po kursie 1000,00.

Po zakończeniu igrzysk w Rio dla wielu sportowców zaczął się kolejny etap, czyli misja Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Pewien zagraniczny bukmacher wystawił zakład na to, czy gra Pokémon GO, będzie jedną z dyscyplin sportowych na najbliższej olimpiadzie. Uważasz, że tak? Kurs na takie zdarzenie to 50,00.

Jeśli interesujesz się kosmosem, a nowinki NASA nie są Ci obce, możesz wytypować datę, kiedy pierwszy człowiek wyląduje na Marsie lub czy istnieje życie pozaziemskie. A jak połączyć sport z kosmosem? Na przykład, zadając pytanie: „Czy Robert Lewandowski jest istotą pozaziemską?” (oficjalnie potwierdzone przez FIFA). Jeden z zagranicznych bukmacherów wystawił na tak ryzykowne zdarzenie kurs 9999,00. W STS typować można było termin oddania do użytku nowego dworca Łódź Fabryczna, a w bwin – czy w wybranych europejskich miastach spadnie śnieg.

Jeden z bukmacherów w Kazachstanie w swojej ofercie wystawił kursy na zamachy terrorystyczne i katastrofy lotnicze, co jest praktyką bardzo niebezpieczną. Bo jeśli ustawia się mecze dla zysków z bukmacherki, to…

Miłośnicy zakładów specjalnych powinni zwrócić uwagę na ETOTO. Na przełomie grudnia/stycznia bukmacher ten wystawia szereg zakładów dotyczących znaczących wydarzeń nadchodzącego roku. Na 2019 rok przygotował m.in. następujące zakłady:

 • partia Roberta Biedronia uzyska co najmniej trzeci wynik w wyborach parlamentarnych w 2019 roku;
 • kurs bitcoina w 2019 roku przekroczy 10 000 USD;
 • kurs euro w 2019 roku przekroczy 5 PLN;
 • Władysław Kosiniak-Kamysz zostanie premierem RP po wyborach parlamentarnych w 2019 roku;
 • Jerzy Brzęczek przestanie być selekcjonerem kadry w 2019 roku;
 • Robert Lewandowski strzeli hat tricka w meczu reprezentacji w 2019 roku;
 • Michał Kwiatkowski wygra co najmniej jeden z czterech wyścigów: Mediolan–San Remo, Amstel Gold Race, La Flèche Wallone lub Liège–Bastogne–Liège (musi wystartować we wszystkich wymienionych wyścigach).

Szeroką ofertę na zakłady specjalne (głównie zagraniczne) posiada bukmacher PZBuK. W PZBuK typować można m.in. zwycięską partię w następnych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii, kolejnego premiera i szefów poszczególnych partii. Dostępne są tam też zakłady na wybory prezydenckie w USA, nagrody Grammy, Oscary, a nawet na imię dziecka pary królewskiej Harry’ego i Meghan. Zobacz ofertę PZBuk.

Betfan - rozrywkowy bukmacher

Betfan to nowy legalny bukmacher, który wystartował 25 kwietnia 2019 idealny dla osób lubujących się w nietypowych zakładach specjalnych. Można powiedzieć, że Betfan specjalizuje się w zakładach na wydarzenia rozrywkowe. Bukmacher na swojej stronie internetowej posiada wydzielony dział dedykowany właśnie takim nietypowym zakładom.

Niektóre zakłady dostępne w Betfan są nietypowe, inne niecodzienne, a niektóre totalnie odjechane! W Betfan można obstawiać:

 • liczbę bramek samobójczych jaka padnie w kolejce Ligi Mistrzów, Ligi Europy,
 • liczbę rzutów karnych jakie zostaną podyktowane w danej kolejce Premier League,
 • frekwencję na wyborach parlamentarnych,
 • czy Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek wyjdą w podstawowym składzie Reprezentacji Polski na mecz eliminacji do Mistrzostw Europy,
 • który z bohaterów kreskówki „Rick and Morty” odezwie się jako pierwszy w nowym odcinku,
 • kto zwycięży w Mistrzostwach Europy w Pinball’u,
 • czy do końca 2020 roku zostanie pobity rekord czasu w maratonie,
 • kto zwycięży w programie Big Brother,
 • w którym mieście w danym miesiącu będzie wyższa średnia temperatura powietrza, w Warszawie czy we Wrocławiu,
 • w którym mieście w danym miesiącu spadnie więcej deszczu,
 • czy do końca 2021 roku Bitcoin zostanie uznany za oficjalną walutę w którymkolwiek państwie na świecie.

To tylko niewielka próbka zakładów specjalnych od Betfan. Dziwne zakłady? Śmieszne zakłady? Można powiedzieć, że oddsmakerzy Betfan mają niezłą fantazję. Niestandardowe zakłady to specjalność legalnego bukmachera Betfan.

Zakłady pomiędzy graczami

Tzw. proposition bet lub side bet, czyli zakład pomiędzy ludźmi, jest praktykowaną formą zabawy chyba wśród wszystkich z nas. Szczególnie głośno robi się, gdy tego typu rywalizację rozpoczynają celebryci i stawką są naprawdę duże pieniądze. Oto kilka najbardziej spektakularnych zakładów:

 1. Dan Bilzerian, znany celebryta i milioner, zarobił 1,2 miliona dolarów na zakładzie z menedżerem funduszy hedgingowych i pokerzystą Billem Perkinsem. Pierwszy z nich miał przejechać dystans z Las Vegas do Los Angeles w ciągu 48 godzin na rowerze, a drugi postawił 600 tysięcy dolarów, że ta sztuka mu się nie uda. Bilzerian dojechał w 33 godziny i wygrał zakład.
 2. Howard Lederer to profesor pokera i współtwórca platformy Full Tilt Poker, a także wegetarianin. Za 10 tysięcy dolarów założył się ze swoim znajomym, że zje burgera z mięsem. Jak powiedział, tak zrobił i zainkasował całą gotówkę.
 3. John Hennigan, zawodowy pokerzysta, założył się o sześciocyfrową sumę, że przez miesiąc będzie mieszkał w mieście, w którym nie ma kasyn. Wytrzymał tylko dwa dni i przegrał zakład.

Podsumowanie

Zakłady specjalne z dziedziny polityki bądź wydarzeń kulturalno-społecznych należy traktować jak najbardziej poważnie. Dzięki wnikliwej analizie bieżącej sytuacji i przewidywaniu trendów można znaleźć mocne przesłanki dla wartościowego typu. W niektórych zakładach specjalnych wbrew pozorom szansa zarobku jest dość duża. Zakłady bardzo nietypowe, wydziwione lub śmieszne, typowo rozrywkowe należy traktować z dużym dystansem i traktować jedynie jako ciekawostkę.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/zaklady-specjalne-100

Oceń ten tekst

Podobne artykuły