Turniej Czterech Skoczni 2018

Ocena 5.00/1 głos
Turniej Czterech Skoczni 2018

Turniej Czterech Skoczni to jedna z kluczowych imprez w skokach narciarskich. W obecnej edycji tytułu z poprzedniego roku bronić będzie Kamil Stoch. Który ze skoczków wygra tym razem?

Tradycyjnie Turniej Czterech Skoczni, jak sugeruje nazwa, odbędzie się na czterech różnych skoczniach. 30 grudnia zmagania zostaną zainaugurowane w Oberstdorfie, a finał przypadnie na 6 stycznia w Bischofshofen. Turniej zwycięży ten skoczek, który w tym czasie zgromadzi najwięcej punktów w łącznej klasyfikacji.

Premierowe konkursy odbędą się w Niemczech, a kolejne w Austrii:

 • 30 grudnia konkurs w Oberstdorfie
 • 1 stycznia konkurs w Garmisch-Partenkirchen
 • 4 stycznia konkurs w Innsbrucku
 • 6 stycznia konkurs w Bischofshofen

Faworyci turnieju

Do tej pory w Pucharze Świata odbyło się 7 indywidualnych konkursów. Aż trzykrotnie triumfował Richard Freitag i to on, jako lider klasyfikacji Pucharu Świata, jest naturalnym faworytem do wygrania Turnieju Czterech Skoczni. Co jednak ciekawe, w ostatnich czterech latach tylko raz zdarzyło się, by TCS zwyciężył lider Pucharu Świata.

Bukmacher Fortuna duże szanse na sukces w Turnieju Czterech Skoczni daje Stefanowi Kraftowi i Kamilowi Stochowi, choć obaj zajmują w klasyfikacji Pucharu Świata 4 i 5 miejsce. Zarówno Austriak, jak i Polak znają smak wygranej w TCS w latach 2015 i 2017. Doświadczenie to może procentować także w tym sezonie.

Kto wygra Turniej Czterech Skoczni? (kursy wg Fortuna)

 • Richard Freitag - @2.80
 • Stefan Kraft - @4.50
 • Kamil Stoch - @4.75
 • Andreas Wellinger - @6.50
 • Daniel-Andre Tande - @10.00

W poprzednim sezonie niespodziewanie drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni zajął Piotr Żyła. Czyżby popularny skoczek w tym sezonie miał sprawić jeszcze większą niespodziankę? Kurs na wygraną Żyły wynosi @40.00 w Fortuna.

Typy na Turniej Czterech Skoczni

W próbie generalnej przed TCS, czyli konkursach w Engelbergu wysoką i stabilną formę zasygnalizował Kamil Stoch, który dwukrotnie stawał na podium (trzecie i drugie miejsce).

Przed rokiem Polak wygrał Turniej Czterech Skoczni właśnie dzięki regularności zajmując kolejno drugie miejsce w Oberstdorfie i Ga-PA, czwarte w Innsbrucku i pierwsze w Bischofshofen. Stoch wielokrotnie w swojej karierze udowodnił, że potrafi zaplanować szczyt formy na najważniejsze wydarzenia w sezonie, dlatego typujemy jego triumf w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni.

U bukmachera Fortuna poza zwycięzcą turnieju obstawiać można także lepszego z pary. Np. R. Freitag - S. Kraft czy K. Stoch - R. Freitag. Także stricte wśród polskiej ekipy typować można kto spisze się lepiej np. D. Kubacki czy P. Żyła.

Bukmacherzy na Turniej Czterech Skoczni

Kursy skoki narciarskie TCS w swojej ofercie posiadają zarówno zagraniczni  jak i legalni bukmacherzy (Fortuna, Totolotek, forBET).

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/skoki/turniej-czterech-skoczni-2018-n482

Oceń ten tekst

Podobne artykuły