Turniej Czterech Skoczni 2018

Ocena 0/5 | 0 głosów

Turniej Czterech Skoczni to jedna z kluczowych imprez w skokach narciarskich. W obecnej edycji tytułu z poprzedniego roku bronić będzie Kamil Stoch. Który ze skoczków wygra tym razem?

Tradycyjnie Turniej Czterech Skoczni, jak sugeruje nazwa, odbędzie się na czterech różnych skoczniach. 30 grudnia zmagania zostaną zainaugurowane w Oberstdorfie, a finał przypadnie na 6 stycznia w Bischofshofen. Turniej zwycięży ten skoczek, który w tym czasie zgromadzi najwięcej punktów w łącznej klasyfikacji.

Premierowe konkursy odbędą się w Niemczech, a kolejne w Austrii:

  • 30 grudnia konkurs w Oberstdorfie
  • 1 stycznia konkurs w Garmisch-Partenkirchen
  • 4 stycznia konkurs w Innsbrucku
  • 6 stycznia konkurs w Bischofshofen

Faworyci turnieju

Do tej pory w Pucharze Świata odbyło się 7 indywidualnych konkursów. Aż trzykrotnie triumfował Richard Freitag i to on, jako lider klasyfikacji Pucharu Świata, jest naturalnym faworytem do wygrania Turnieju Czterech Skoczni. Co jednak ciekawe, w ostatnich czterech latach tylko raz zdarzyło się, by TCS zwyciężył lider Pucharu Świata.

Bukmacher Fortuna duże szanse na sukces w Turnieju Czterech Skoczni daje Stefanowi Kraftowi i Kamilowi Stochowi, choć obaj zajmują w klasyfikacji Pucharu Świata 4 i 5 miejsce. Zarówno Austriak, jak i Polak znają smak wygranej w TCS w latach 2015 i 2017. Doświadczenie to może procentować także w tym sezonie.

Kto wygra Turniej Czterech Skoczni? (kursy wg Fortuna)

  • Richard Freitag - @2.80
  • Stefan Kraft - @4.50
  • Kamil Stoch - @4.75
  • Andreas Wellinger - @6.50
  • Daniel-Andre Tande - @10.00

W poprzednim sezonie niespodziewanie drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni zajął Piotr Żyła. Czyżby popularny skoczek w tym sezonie miał sprawić jeszcze większą niespodziankę? Kurs na wygraną Żyły wynosi @40.00 w Fortuna.

Typy na Turniej Czterech Skoczni

W próbie generalnej przed TCS, czyli konkursach w Engelbergu wysoką i stabilną formę zasygnalizował Kamil Stoch, który dwukrotnie stawał na podium (trzecie i drugie miejsce).

Przed rokiem Polak wygrał Turniej Czterech Skoczni właśnie dzięki regularności zajmując kolejno drugie miejsce w Oberstdorfie i Ga-PA, czwarte w Innsbrucku i pierwsze w Bischofshofen. Stoch wielokrotnie w swojej karierze udowodnił, że potrafi zaplanować szczyt formy na najważniejsze wydarzenia w sezonie, dlatego typujemy jego triumf w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni.

U bukmachera Fortuna poza zwycięzcą turnieju obstawiać można także lepszego z pary. Np. R. Freitag - S. Kraft czy K. Stoch - R. Freitag. Także stricte wśród polskiej ekipy typować można kto spisze się lepiej np. D. Kubacki czy P. Żyła.

Bukmacherzy na Turniej Czterech Skoczni

Kursy skoki narciarskie TCS w swojej ofercie posiadają zarówno zagraniczni  jak i legalni bukmacherzy (Fortuna, Totolotek, forBET).

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , Portal Bukmacherski Spryciarz.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Skomentuj aktualność Turniej Czterech Skoczni 2018

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów
Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner