Początek końca bonusów z wymaganym obrotem?

Ocena 5.00/1 głos

Brytyjscy bukmacherzy zmuszeni zostali do zmiany warunków oferowania bonusów.

Brytyjska rządowa organizacja Competition and Markets Authority (CMA) czuwa nad tym aby na brytyjskim rynku nie dochodziło do nadużyć w biznesie. Dotyczy to zarówno praktyk monopolistycznych, nieuczciwej konkurencji jak i wykorzystywania pozycji siły jednej strony do wprowadzania niekorzystnych zapisów w umowie dla drugiej strony.

CMA wzięła ostatnio pod lupę brytyjskich bukmacherów i dopatrzyła się niesprawiedliwych praktyk w regulaminach oferowanych promocji i bonusów, konkretnie chodzi o warunek obrotu bonusem przed możliwością wypłaty pieniędzy.

Po analizie regulaminów promocji CMA zarekomendowało (co jest w zasadzie jednoznaczne z przymusem wprowadzenia) aby gracze mieli możliwość wypłaty zdeponowanych pieniędzy od bukmachera w każdym momencie gdy tego zechcą.

Sytuacja, w której typer po depozycie i otrzymaniu bonusu ma „uwięzione” wpłacone pieniądze na koncie bukmachera do czasu aż nie obstawi je X-razy jest według CMA niedopuszczalna.

Wśród oferowanych obecnie bonusów od depozytu standardem jest blokada wypłaty depozytu do czasu wypełnienia obrotu. W przeciwnym razie typer po otrzymaniu kwoty bonusu mógłby wypłacić depozyt i obstawiać samym bonusem.

Całą ideą bonusów powitalnych jest to, aby gracz został u bukmachera z wpłaconymi pieniędzmi jak najdłużej, im dłużej i więcej będzie typował tym więcej bukmacher odzyska w marży i większa jest szansa, że całość straci.

Bukmacherzy zmuszeni do zmian

Brytyjska komisja ds. hazardu (UK Gambling Commission) pozytywnie przyjęła rekomendację CMA i zapowiedziała, że będzie wymagać wprowadzenia podobnych rozwiązań u pozostałych firm oferujących gry hazardowe w internecie (kasyno, poker). Firmy oferujące hazardowe muszą uczciwie traktować swoich klientów i nie zawierać niekorzystnych nieuzasadnionych warunków do regulaminów swoich bonusów.

Brytyjscy bukmacherzy dostali czas do końca 2018 roku na wprowadzenie zmian w oferowanych bonusach. Najwięksi bukmacherzy tamtego rynku przyjęli kominikat do wiadomości i oficjalnie zobowiązali się do wprowadzenia zmian.

Nowe wymagania mają na celu poprawę sytuacji graczy gdyż wymuszą na firmach bukmacherskich większą transparentność warunków ofert promocyjnych i bonusów. Jeżeli nowe standardy bonusów przyjmą się na wyspach to równie dobrze mogą niebawem rozpowszechnić się również na innych rynkach. Na razie czekamy na szczegóły zmian.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/bukmacherzy/poczatek-konca-bonusow-z-wymaganym-obrotem-n499

Oceń ten tekst

Podobne artykuły