Początek końca bonusów z wymaganym obrotem?

Ocena 0/5 | 0 głosów

Brytyjscy bukmacherzy zmuszeni zostali do zmiany warunków oferowania bonusów.

Brytyjska rządowa organizacja Competition and Markets Authority (CMA) czuwa nad tym aby na brytyjskim rynku nie dochodziło do nadużyć w biznesie. Dotyczy to zarówno praktyk monopolistycznych, nieuczciwej konkurencji jak i wykorzystywania pozycji siły jednej strony do wprowadzania niekorzystnych zapisów w umowie dla drugiej strony.

CMA wzięła ostatnio pod lupę brytyjskich bukmacherów i dopatrzyła się niesprawiedliwych praktyk w regulaminach oferowanych promocji i bonusów, konkretnie chodzi o warunek obrotu bonusem przed możliwością wypłaty pieniędzy.

Po analizie regulaminów promocji CMA zarekomendowało (co jest w zasadzie jednoznaczne z przymusem wprowadzenia) aby gracze mieli możliwość wypłaty zdeponowanych pieniędzy od bukmachera w każdym momencie gdy tego zechcą.

Sytuacja, w której typer po depozycie i otrzymaniu bonusu ma „uwięzione” wpłacone pieniądze na koncie bukmachera do czasu aż nie obstawi je X-razy jest według CMA niedopuszczalna.

Wśród oferowanych obecnie bonusów od depozytu standardem jest blokada wypłaty depozytu do czasu wypełnienia obrotu. W przeciwnym razie typer po otrzymaniu kwoty bonusu mógłby wypłacić depozyt i obstawiać samym bonusem.

Całą ideą bonusów powitalnych jest to, aby gracz został u bukmachera z wpłaconymi pieniędzmi jak najdłużej, im dłużej i więcej będzie typował tym więcej bukmacher odzyska w marży i większa jest szansa, że całość straci.

Bukmacherzy zmuszeni do zmian

Brytyjska komisja ds. hazardu (UK Gambling Commission) pozytywnie przyjęła rekomendację CMA i zapowiedziała, że będzie wymagać wprowadzenia podobnych rozwiązań u pozostałych firm oferujących gry hazardowe w internecie (kasyno, poker). Firmy oferujące hazardowe muszą uczciwie traktować swoich klientów i nie zawierać niekorzystnych nieuzasadnionych warunków do regulaminów swoich bonusów.

Brytyjscy bukmacherzy dostali czas do końca 2018 roku na wprowadzenie zmian w oferowanych bonusach. Najwięksi bukmacherzy tamtego rynku przyjęli kominikat do wiadomości i oficjalnie zobowiązali się do wprowadzenia zmian.

Nowe wymagania mają na celu poprawę sytuacji graczy gdyż wymuszą na firmach bukmacherskich większą transparentność warunków ofert promocyjnych i bonusów. Jeżeli nowe standardy bonusów przyjmą się na wyspach to równie dobrze mogą niebawem rozpowszechnić się również na innych rynkach. Na razie czekamy na szczegóły zmian.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , Portal Bukmacherski Spryciarz.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Skomentuj aktualność Początek końca bonusów z wymaganym obrotem?

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów
Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner