NETELLER kupił Skrill za 1,2 miliarda euro

Ocena 0/5 | 0 głosów

Już od kilku dni w internecie słychać było pogłoski o tym jakoby właściciel NETELLER'a firma Optimal Payments kupiła najbardziej znanego pośrednika płatności internetowych wśród graczy zakładów bukmacherskich - Skrill.

Dzisiaj Skrill wydał oficjalny komunikat potwierdzający podpisanie umowy kupna-sprzedaży. W tej chwili umowa czeka na zatwierdzenie przez brytyjskiego regulatora usług finansowych co powinno nastąpić w 3 kwartale 2015 roku.

Skrill został sprzedany za 1,2 miliarda euro.

Jaka przyszłość czeka Skrill?

Po zatwierdzeniu transakcji zarówno Skrill jak i Neteller pozostaną na rynku jako suwerenne marki. Będą dostępne dla swoich klientów w niezmienionym stanie i nikt nie powinien odczuć jakichkolwiek negatywnych zmian.

Klienci obu platform płatności internetowych będą mogli skorzystać na połączniu obu firm poprzez pewne planowane udogodnienia, które będą możliwe do realizacji. (np. może szybkie transfery środków pomiędzy Skrill a Neteller)

Firmy zintegrują się na poziomie finansowym, marketingowym i operacyjnym dzięki czemu grupa kapitałowa Optimal Payments osiągnie jeszcze mocniejszą pozycję na rynku internetowych płatności.

Co ta decyzja oznacza dla graczy zakładów bukmacherskich?

Nic. Nie trzeba wypełniać żadnych formalności, z punktu widzenia użytkownika przejęcie Skrill przez Neteller nie ma żadnego znaczenia. Wpłaty i wypłaty do firm bukmacherskich będą funkcjonować tak samo jak do tej pory zarówno z portfela Skrill jak i Neteller.

Na podobnej zasadzie (jeden właściciel posiadający kilka marek o tym samym profilu działalności) od lat działają niektórzy operatorzy firm bukmacherskich: Betsson AB Group posiada trzy znane marki bukmacherskie, Betclic Everest Group posiada ich wiele innych.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , Portal Bukmacherski Spryciarz.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Komentarze i opinie

  1. W praktyce zrobił się monopol. Najpierw Skrill wykupił paysafecard czy ukash, a teraz neteller wykupuje Skrilla :) Czyli na rynku w praktyce zostaje tylko NETeller. Na szczęście to NET wykupił Skrill, a nie na odwrót. Bo ten drugi ma fatalny support, więc liczę, że to przyniesie korzyści dla graczy i może kiedyś uda mi się otrzymać odpowiedź od Skrill w czasie krótszym niż kilkanaście dni :)

    • Link

Skomentuj aktualność NETELLER kupił Skrill za 1,2 miliarda euro

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów
Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner