Zakłady na wybory prezydenckie 2020

Ocena 4.40/5 głosów
Zakłady na wybory prezydenckie 2020

W 2020 roku najważniejszym wydarzeniem politycznym w Polsce są wybory prezydenckie.

Polityka, która w mniejszym lub większym stopniu ma wpływ na życie nas wszystkich w zakładach bukmacherskich bywa równie emocjonująca co piłka nożna.

Dlatego najważniejszym wydarzeniem politycznym roku 2020 w Polsce z pewnością są wybory prezydenckie. Szykuje się w nich zacięta walka, co objawia się również w bogatej ofercie legalnych bukmacherów. Zobaczmy zatem jak kształtują się kursy na zaklady na wybory prezydenckie.

 1. Kandydaci na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 2. Zakłady bukmacherskie na wybory 2020
 3. Kto zostanie prezydentem Polski w 2020 roku?
 4. Szanse na drugą turę w wyborach prezydenckich
 5. Zakłady na procent poparcia kandydata
 6. Jaka będzie frekwencja w I turze wyborów prezydenckich?
 7. Robert Lewandowski prezydentem Polski?
 8. Gdzie znaleźć zakłady na wybory prezydenckie 2020?
 9. Jak obstawiać zakłady na wybory prezydenckie?
 10. Jesteś ekspertem, nie wyborcą!

Pierwsza tura wyborów prezydenckich miała odbyć się 10 maja jednak ze względu na pandemię koronowirusa została odwołana. Ostatecznie datę wyborów prezydenckich, zaplanowano na 28 czerwca. Posłanka PiS zrobiła to praktycznie na ostatnią chwilę. Dzień później mijał ostateczny termin na podanie do informacji publicznej tej decyzji. Wszyscy jednak wiemy, że kampania prezydencka wystartowała dużo wcześniej, choć oficjalnie nie można było jej jeszcze tak określać. Walka o głosy wyborców trwa już w najlepsze, obserwujemy ją na co dzień. Nie umknęło to uwadze legalnych bukmacherów, którzy wprowadzili do swojej oferty zakłady bukmacherskie dotyczące właśnie wyborów prezydenckich.

Większość obywateli choć trochę interesujących się polityką z pewnością zna nazwiska kandydatów na urząd Prezydenta RP, warto jednak w skrócie przypomnieć sylwetki wszystkich osób ubiegających się o stanowisko głowy państwa.

Kandydaci na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda – urzędujący prezydent. Stanowisko objął w 2015 roku. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości. Polityk konserwatywny, choć coraz bardziej otwarty na sugestie innych stron. Lojalny wobec byłej partii, która rządzi w Sejmie. Według wielu sondaży i ekspertów faworyt wyborów.

Małgorzata Kidawa-Błońska – poseł na Sejm RP obecnej kadencji i wicemarszałek Sejmu. Z wykształcenia socjolog. Od 2001 roku należy do Platformy Obywatelskiej, uznawanej za główną partię opozycyjną. Uznawana za głównego kontrkandydata Andrzeja Dudy.

Rafał Trzaskowski – polski polityk i politolog, prezydent miasta stołecznego Warszawy kandydat na prezydenta Polski partii Platforma Obywatelska.

Szymon Hołownia – postać telewizyjna, a także dziennikarz katolicki oraz pisarz. Znany ze stacji TVN, w której prowadził programy Mam Talent (wspólnie z Marcinem Prokopem) czy przegląd prasy w Dzień Dobry TVN. Publikował również w Gazecie Wyborczej, Newsweeku czy Wprost.

Robert Biedroń – prezes partii Wiosna, europarlamentarzysta, samorządowiec. Były prezydent Słupska. Znany z działalności na rzecz organizacji LGBT. Wspólny kandydat Lewicy, w skład której wchodzą partie SLD, Razem, PPS oraz oczywiście Wiosna.

Krzysztof Bosak – poseł na Sejm obecnej kadencji. Kandydat Konfederacji Wolność i Niepodległość oraz jeden z jej liderów. Znany z poglądów konserwatywnych, wolnorynkowych, sceptyczny wobec wielu działań Unii Europejskiej, ograniczaniu swobód i wolności obywateli.

Władysław Kosiniak-Kamysz – poseł na Sejm RP IX kadencji. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z wykształcenia lekarz, doktor nauk medycznych. Były Minister Pracy i Polityki Społecznej. Reprezentuje poglądy centrowe.

Do wyborów zgłosili się także inni kandydaci: Wojciech Podjacki, Leszek Samborski, Mirosław Piotrowski, Stanisław Żółtek oraz Piotr Stanisław Bakun. Nie mają oni jednak praktycznie żadnych szans na zdobycie większej liczby głosów, stąd zazwyczaj nie są nawet uwzględniani przez sondaże. Legalni bukmacherzy również pomijają te kandydatury w swojej ofercie zakładów na wybory prezydenckie w 2020 roku.

Zakłady bukmacherskie na wybory 2020

Oferta legalnych bukmacherów na wydarzenia polityczne, w tym wybory prezydenckie w Polsce jest bardzo szeroka. Bardzo prawdopodobne jest, że wraz z kolejnymi miesiącami i wzrostem temparatury kampanii będzie się jeszcze powiększać.

Jeżeli jesteś nowy w bukmachercie to pamiętaj, że aby skorzystać z oferty bukmacherów, należy się zarejestrować. To proces bardzo łatwy, a dodatkowo można uzyskać przy tym atrakcyjny bonus powitalny.

Kto zostanie prezydentem Polski w 2020 roku?

Oczywiście, rynek dotyczący ostatecznej wygranej danego kandydata jest najpopularniejszym wśród legalnych bukmacherów. U wielu z nich na razie nawet jedynym. Faworytem większości bukmacherów jest oczywiście Andrzej Duda. Kurs na wygraną obecnie urzędującego Prezydenta RP u największego polskiego legalnego bukmachera STS wynosi 1.25, tyle samo, co w Totolotku i Betfan. Tylko nieco więcej proponuje Fortuna – 1.30. Z kolei Betclic w przypadku reelekcji Dudy płaci 1.40 za każdą postawioną złotówkę co aktualnie jest najlepszym kursem na polskim rynku.

A jak oceniane są szanse Rafała Trzaskowskiego? W Totolotku, Betfan i STS kurs na wygraną kandydatki Koalicji Obywatelskiej to 2.30. Analitycy Betclic nieco bardziej wierzą w taką możliwość, gdyż proponują kurs 2.40. Z kolej dokładnie pomiędzy nimi stoi Fortuna, która za każdą złotówkę płaci graczom 2.37.

Na najniższym stopniu podium w wyścigu o prezydenturę według wszystkich legalnych bukmacherów znajduje się Władysław Kosiniak-Kamysz. Na wygraną kandydata PSL Betfan proponuje kurs 17.00, STS i Totolotek 12.00, a Fortuna już tylko 10.00. Ze swoją ofertą i przewidywaniami wyłamuje się Betclic. W tego bukmachera kurs na Kosiniaka-Kamysza to aż 20.00, a większą szansę na wygraną Betclic daje Szymonowi Hołowni – kurs 17.00.

Oferta legalnych bukmacherów jest zgodna z wynikami najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. Według niego na Andrzeja Dudę będzie głosować 41.2% obywateli. Z kolei Rafał Trzaskowski może liczyć na poparcie 28.1% ankietowanych. Trzecie miejsce zajął Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 11.4%. Jeśli takie wyniki potwierdziłyby się w wyborach, to dwoje pierwszych kandydatów zmierzyłoby się w drugiej turze.

Kursy na zwycięzcę wyborów prezydenckich w Polsce - Fortuna

Gdzie najlepiej obstawić konkretnego kandydata? Przedstawiamy najlepsze kursy bukmacherskie na wybory prezydenckie. Oto bukmacherzy z najwyższymi kursami na zwycięztwo poszczególnych kandydatów na prezydenta:

 • Andrzej Duda – kurs 1.30 w Fortunie
 • Rafał Trzaskowski – kurs 2.40 w Totolotek, Betfan i STS
 • Szymon Hołownia – kurs 20.00 w eTOTO i Totolotek
 • Robert Biedroń – kurs 55.00 w eTOTO
 • Krzysztof Bosak – kurs 75.00 w eTOTO
 • Władysław Kosiniak-Kamysz – kurs 20.00 w Betclic
 • Piotr Liroy-Marzec, Mirosław Piotrowski – kurs 100.00 w STS

Przedstawione kursy na zakłady na wybory aktualne są na dzień pisania tego tekstu czyli 8 marzec 2020. Wraz ze zbliżającym się terminem wyborów prezydenckich i ewentualnymi zwrotami medialnymi kursy bukmacherów również mogą się drastycznie zmienić.

Szanse na drugą turę w wyborach prezydenckich

Po wskazaniu faworyta, drugą najczęściej poruszaną kwestią w rozważaniach ekspertów czy dziennikarzy jest to, czy odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Taki scenariusz z pewnością zakłada STS, którego kurs na tę ewentualność wynosi 1.15. Jeśli jednak miałoby nie dojść to drugiej tury, bukmacher płaci 4.60 za każdy 1 złoty. Podobnie szanse ocenia Fortuna, odpowiednio 1.17 do 4.42.

Czy w wyborach 2020 roku będzie potrzebna II tura - STS

Bukmacher Betfan nieco inaczej formułuje zakład pytając, czy prezydent zostanie wybrany w pierwszej turze? Sens jest jednak ten sam, a kursy pokrywają się z ofertą pozostałych legalnych bukmacherów. Tak, zostanie wybrany to 4.20, a Nie, dojdzie do drugiej tury – 1.15.

Zakłady na procent poparcia kandydata

Betclic proponuje natomiast zakłady na procentowe wskaźniki w pierwszej turze wyborów. Gracze mogą obstawić, czy Andrzej Duda uzyska w niej powyżej czy poniżej 44.5% głosów. W obu przypadkach kurs jest identyczny – 1.85. Dostępne są również zakłady dotyczące pozostałych kandydatów, jednak oczywiście z proporcjonalnie niższymi progami procentowymi (Rafał Trzaskowski – 29.5%, Szymon Hołownia – 7.5%, Władysław Kosiniak-Kamysz 8% itd.).

Który kandydat lepszy w I turze wyborów - Betclic

Jaka będzie frekwencja w I turze wyborów prezydenckich?

Jako jeden z czynników decydujących o dojrzałości demokracji w danym kraju wskazuje się często właśnie frekwencję wyborów. Na przestrzeni lat w Polsce po 1989 roku bywało z tym różnie, jednak w ostatnich wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu frekwencja wyniosła 61.1%. Do tej pory wyższą frekwencję odnotowano tylko raz, właśnie w 1989 roku. Wówczas do urn udało się 62.7% Polaków.

Jeśli frekwencja ogólnopolska w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020 wyniesie powyżej 60.5%, legalny bukmacher Fortuna płaci 1.50 za postawioną złotówkę. A kurs na to, że obywatele mniej chętnie wybiorą się w niedzielę do lokali wyborczych, to 2.15. Inaczej szanse na to w przypadku tego samego pułapu procentowego ocenia Betclic – kurs 1.85 dla obu wariantów. Wyżej poprzeczkę procentową na frekwencję stawia Betfan – 62%. Kurs poniżej tego wskaźnika to 1.60, a powyżej 2.13.

Robert Lewandowski prezydentem Polski?

Zwycięstwo kandydata, wynik w pierwszej turze i szanse na drugą oraz frekwencja - to główne zakłady dotyczące wyborów prezydenckich w Polsce w 2020 roku. Gracze znajdą je w ofertach większości legalnych bukmacherów. Niektórzy proponują jednak o wiele więcej. Betfan, który zgodnie z zapowiedziami, mocno stawia na kategorię Rozrywka, daje możliwość zawierania dodatkowych zakładów związanych z najważniejszym wydarzeniem politycznym w Polsce tego roku. Oprócz standardowej oferty, Betfan zestawia ze sobą różnych kandydatów w pary i pyta, kto z dwójki będzie lepszy w I turze wyborów? Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski (kursy 1.01 - 9.00), Robert Biedroń czy Szymon Hołownia (kursy 1.55 – 2.15) lub Władysław Kosiniak-Kamysz czy Krzysztof Bosak (kursy 1.30 – 2.95). To i tak zakłady, które można zaliczyć do typowych.

Czy Robert Lewandowski zostanie prezydentem Polski - Betfan

Betfan proponuje bowiem także zakłady takie jak:

 • Czy Mariusz Max Kolonko wystartuje w wyborach na Prezydenta Polski?
 • Czy Robert Lewandowski zostanie głową państwa do końca 2040 roku (kurs 250.00) albo przynajmniej kandydatem (kurs 50.00).
 • Potencjalną kandydaturę na to stanowisko można typować również wśród innych postaci, jak Marcin Gortat, Adam Małysz czy Mariusz Pudzianowski.

Nawet, jeśli tę część oferty Betfan należy traktować z przymrużeniem oka, to trzeba przyznać, że ten stosunkowo nowy legalny bukmacher odważnie wprowadza nowe rodzaje zakładów. Tym samym być może rozpoczynając małą rewolucję w branży. Jeśli bowiem oferta zakładów z kategorii Rozrywka będzie zdobywać popularność w takim tempie, jak dotychczas, to konkurencja będzie musiała również uwzględnić podobne propozycje w swoich usługach. Przeczytaj więcej o dostępnych zakładach na rozrywkę w Betfan.

Warto przy tym zaznaczyć, że w krajach zachodnich czy w USA takie nietypowe zakłady są standardem.

Gdzie znaleźć zakłady na wybory prezydenckie 2020?

Nowi użytkownicy legalnych bukmacherów, a także ci, którzy dotychczas korzystali jedynie z oferty sportowej, mogą mieć trudność w znalezieniu zakładów dotyczących wyborów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż firmy bukmacherskie umieszczają je w różnych miejscach w swojej oferty.

W STS jest chyba najłatwiej, tam dział Polityka znajduje się wśród dyscyplin sportowych, zgodnie z porządkiem alfabetycznym. Podobnie wygląda to w przypadku Fortuny i Totolotka.

Natomiast w Betclic najpierw należy znaleźć kategorię Zakłady Specjalne, w której umieszczone są wszystkie zakłady z oferty pozasportowej (dotyczące również np. filmów czy plebiscytów), a dopiero później ofertę na Wybory Prezydenckie Polska.

Betfan swój mocno rozbudowany dział Rozrywka umieścił w głównym menu, zaraz obok zakładów Live czy Esport. Dzięki temu łatwo trafić do tej oferty, w której znajduje się ponad 150 zakładów! Pamiętajcie, że legalni bukmacherzy, którzy oferują zakłady na wybory, udostępniają je również w swoich aplikacjach mobilnych.

Jak obstawiać zakłady na wybory prezydenckie?

Obstawianie zakładów na politykę różni się od obstawiania zakładów sportowych. W przypadku tych drugich ważna jest analiza dotychczasowych spotkań, informacje dotyczące formy zawodników itd. W przypadku zakładów na politykę należy na chwilę zamienić się w socjologa i wziąć pod uwagę emocje nie swoje, a większości obywateli.

Aby skutecznie obstawić zakład na wybory, trzeba na bieżąco obserwować wszelkie wydarzenia i informacje polityczne, a także sondaże. Nie należy jednak przypisywać ich wynikom decydującego znaczenia, pamiętając, że dziś niewiele jest instytutów badań rynkowych całkowicie niezależnych i obiektywnych. Powszechnie wiadomo, że partie mogą zamawiać takie badania, których wskaźniki będą im wyjątkowo przychylne, a wiele z firm zajmujących się ankietowaniem jest nawet w jakiś sposób powiązanych z rożnymi wpływowymi grupami politycznymi. Korzystne wyniki sondaży mają oczywiście zasugerować społeczeństwu, że dana partia rośnie w siłę i ma coraz większe szanse na wygraną. Typer musi o tym wiedzieć, mieć się na baczności i dzięki takiemu nastawieniu nie dać się zwieść.

Warto również prześledzić choć trochę historię poprzednich wyborów i wyciągnąć wnioski z ich przebiegu. Dobrym przykładem są poprzednie wybory prezydenckie, w których ówczesny prezydent Bronisław Komorowski był pewny swojej wygranej przez niemal całą kampanię, w czym utwierdzały go również sondaże, a Adam Michnik, redaktor naczelny Gazety Wyborczej powiedział: No to mnie się zdaje, że jeżeli tu się nie stanie coś takiego, co ja nie jestem w stanie przewidzieć - że Bronisław Komorowski po pijanemu na pasach przejedzie niepełnosprawną zakonnicę w ciąży, no to oczywiście, że będzie prezydentem! Jak zakończyły się te wybory, wszyscy wiemy.

Jesteś ekspertem, nie wyborcą!

A co łączy zakłady sportowe z politycznymi? Przede wszystkim warunek, by przy typowaniu nie kierować się własnymi emocjami oraz sympatiami czy przekonaniami! Należy obserwować reakcje ludzi, tłumu, jego emocje. Pamiętać o tym, że dziś przepływ informacji jest tak duży, że wszystko ma znaczenie – od podpisania ważnej ustawy przez Prezydenta po wyprostowany palec jednej z posłanek.

Myślicie, że ludzie w większości nie biorą pod uwagę takich gestów, a kierują się jedynie rozsądkiem i istotnymi faktami? Oczywiście, że nie. Warto sobie to uświadomić przed przystąpieniem do obstawiania zakładów bukmacherskich na wybory prezydenckie w 2020 roku, wykazać się odpowiednim sprytem, zachować chłodną głowę i ani na moment nie stracić perspektywy niezaangażowanego obserwatora. A wtedy, bez względu na wynik, tegoroczne wybory mogą dostarczyć samych dobrych emocji.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/polityka/zaklady-na-wybory-prezydenckie-2020-n905

Oceń ten tekst

Podobne artykuły