Zakłady BTTS – o co w tym chodzi?

Ocena 4.68/28 głosów
Zakłady BTTS – o co w tym chodzi?

Każdy typer obstawiający jedynie wyniki spotkań po jakimś czasie zaczyna szukać nowych rynków i innych typów zakładów. Zwykle trafia wówczas na BTTS, jedną z najciekawszych opcji w ofercie legalnych bukmacherów. Co oznacza ten skrót i kiedy warto stawiać zakłady BTTS?

Zakład na zwycięstwo, remis, przegraną? Ewentualnie z podpórką? Zaczyna Cię to nudzić, dlatego właściwie po raz pierwszy rozwijasz zakładkę pozostałe zakłady i trafiasz na BTTS. O co w tym chodzi?

  1. Co to jest BTTS?
  2. Jak obstawiać BTTS?
  3. Zalety zakładów BTTS
  4. Kiedy nie można obstawić zakładu BTTS?
  5. Co warto jeszcze wiedzieć o zakładzie BTTS?
  6. Bukmacherzy na zakłady BTTS
  7. Dużo goli – typuj BTTS!

Co to jest BTTS?

BTTS to jeden z rodzajów zakładów oferowanych na mecze piłki nożnej przez bukmacherów. Definicja:

BTTS to skrót od angielskiego określenia Both Teams To Score, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza Obie Drużyny Zdobywają Punkt, ale w wolnym tłumaczeniu piłkarskim oznacza po prostu Obie Drużyny Strzelą Gola.

W tym zakładzie nie musisz martwić się o to, która drużyna wygra i czy nie padnie remis. W przypadku BTTS obstawiasz zakład na to, że każdy zespół strzeli gola. To wszystko. Triumf, porażka, ich rozmiar czy liczba goli nie obchodzą Cię w ogóle. Nie ma znaczenia, czy jedna z nich strzeli osiem, a druga tylko jednego. Nawet w takim przypadku wygrana trafia do Ciebie. Pewnie powoli domyślasz się, kiedy warto obstawiać zakłady BTTS, ale więcej o tym za chwilę.

Zakład BTTS oferuje większość legalnych bukmacherów, a z pewnością Ci najwięksi i najbardziej popularni. Znajdziesz go w ofercie zakładów na piłkę nożną w Fortunie, STS, Superbet, forBET czy Betfan. Zazwyczaj wystarczy kliknąć w opcję więcej. Zakłady BTTS są coraz bardziej popularne, więc z pewnością nie trzeba będzie ich długo szukać. W przypadku wielu legalnych bukmacherów działających w Polsce można również wykorzystać filtr, zaznaczając Obie Drużyny Strzelą Gola lub właśnie skrót BTTS.

Przeczytaj również: Zakłady na piłkę nożną, Inne rodzaje zakładów bukmacherskich.

Jak obstawiać BTTS?

Kiedy zakład BTTS jest opłacalny? Po zapoznaniu się ze specyfiką zakładu BTTS od razu można wywnioskować, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę w przypadku jego obstawiania i kiedy BTTS jest najbardziej opłacalny. Skoro to nie ostateczny wynik jest tu najważniejszy, należy przede wszystkim ocenić potencjał strzelecki każdej z drużyn. Oczywiście w przypadku rywali, których zawodnicy wykazują się wysoką skutecznością i regularnie aplikują drużynie przeciwnej kilka bramek, kursy BTTS na ich mecz nie będą zbyt wysokie. Inaczej będzie to wyglądało w momencie, gdy jedna lub obie drużyny mają z tym wyraźny problem. Wówczas kurs zakładu BTTS może być naprawdę wysoki i warty rozważenia przy obstawianiu kuponu.

Warto również wziąć pod uwagę preferowany styl gry obu przeciwników. Jeśli mierzą się ze sobą dwie drużyny nastawione ofensywnie, to znów szanse na wymianę ognia i strzelenie bramek przez oba zespoły rosną, a kurs zakładu BTTS maleje. Inaczej jest w przypadku, gdy jedna z drużyn wyraźnie lubi atakować w polu karnym przeciwnika, a druga stara się przede wszystkim nie stracić bramki. Tutaj kurs BTTS może być wysoki i zdecydowanie opłacalny. A jeśli dodatkowo zespół nastawiony defensywnie ma szybkich zawodników, wówczas istnieje spora szansa na przeprowadzenie kontry zakończonej strzeleniem gola.

Mężczyzna obstawia zakłady na laptopie
Zakłady BTTS zyskują na popularności.

Wysoki kurs zakładów BTTS występuje również wtedy, gdy zespół wysokiej klasy mierzy się z outsiderem, drużyną, którą wszyscy od początku skazują na porażkę. Nawet na najwyższym poziomie klubom regularnie mierzącym się z innymi mocnymi drużynami ciężko jest zmotywować się na potyczkę z zespołem teoretycznie słabszym.

Świadomość odpowiedniego mentalnego nastawienia wśród piłkarzy wciąż wzrasta, jednak nie zapominajmy, że to tylko ludzie. Taką sytuację często można zaobserwować wtedy, gdy klub będący hegemonem na krajowym podwórku mierzy się z równorzędną drużyną w Lidze Mistrzów. Po wygranej może wdać się rozprężenie. Jeśli mecz był wymagający, to również spadek sił. Ciężko wtedy wykrzesać maksimum motywacji, kiedy w przeciągu kilku dni po spotkaniu na europejskiej arenie przy kilkudziesięciu tysiącach kibiców zawodnicy jadą zmierzyć się z przeciwnikiem występującym na niewielkim stadionie, bez atmosfery wielkich piłkarskich salonów. I choć często faworytowi ostatecznie udaje się wygrać, to bywa, że lekceważący stosunek do przeciwnika skutkuje strzeleniem przez nią bramki na początku meczu. To, że mocniejszy klub na koniec i tak odrabia straty, dla typera nie ma już znaczenia. Zakład BTTS będzie przecież pozytywnie rozstrzygnięty!

Jeśli regularnie i wnikliwie obserwujesz daną ligę czy rozgrywki, to wiesz, że w słabszej drużynie może grać zawodnik będący w wyśmienitej formie. To często wyraźna indywidualność w zespole. Może to być młody piłkarz, który liczy na transfer do lepszego klubu bądź zawodnik, który ma coś do udowodnienia swojej byłej drużynie. Takie cechy wolicjonalne mają często ogromne znaczenie. Jeśli zawodnikowi wyraźnie zależy na strzeleniu gola, to grając nawet w słabszej drużynie w końcu dopnie swego. Być może nie będzie przy tym grał zespołowo, być może jego drużyna i tak dozna sromotnej porażki. Ale jest to idealna okazja, by obstawić zakład BTTS i cieszyć się z wygranej. Przyjrzyj się najbliższej kolejce i pomyśl, czy w słabszych drużynach nie widzisz takiego gracza. A później sprawdź kurs na zakład BTTS.

W przypadku obstawiania zakładów BTTS warto również spojrzeć nie tylko na piłkarzy, ale także na trenerów. Jeśli drużyna nie jest faworytem, ale ma na ławce szkoleniowca, który nigdy nie kalkuluje, nie pozwala swoim graczom odpuszczać, być może warto postawić zakład BTTS. Nawet mimo wysokiej porażki i przegranego meczu zawodnicy i tak będą szukali honorowej bramki. A obrońcom drużyny wiodącej w końcu może zdarzyć się słabszy moment czy rozkojarzenie.

Jeśli masz cierpliwość i lubisz pogłębione analizy, zanurz się nieco głębiej w statystyki. Sprawdź, czy obrońcy faworyta mają na koncie żółte kartki, przez co przy złapaniu kolejnej ich występ w następnym meczu jest zagrożony. Jeśli będzie im na nim zależało, wówczas w spotkaniu ze słabszą drużyną będą grali bardziej ostrożnie i mniej agresywnie. A to drużynom słabszym daje możliwość łatwiejszego dostępu do bramki i ponownie strzelenia choć jednego, honorowego gola. W tym momencie zakład BTTS również będzie warty rozważenia.

A może na odwrót? Może obrońcy lepszej drużyny grają dosyć agresywnie, przez co szansa na rzut karny dla zespołu słabszego wzrasta. To również świetna okazja do obstawienia zakładu BTTS. Dla drużyn o mniejszym potencjale stałe fragmenty gry, w tym szukanie rzutu karnego jest często najlepszą, a nawet jedyną bronią. Jeśli faworyt często fauluje, to zakład BTTS będzie dobrym wyborem.

Statystyki bramek i niska skuteczność jednej z drużyn mog a wskazywać, że obstawianie zakładów BTTS z jej udziałem nie ma sensu. Z drugiej strony, jeśli zespół przez dłuższy czas nie strzela gola, to w końcu musi się przełamać. Bramka prędzej czy później wpadnie, wynika to z rachunku prawdopodobieństwa. Załóżmy, że masz do czynienia z klubem, którego zawodnicy mają problem ze skutecznością lub w ogóle ze zdobywaniem bramek. Przed następnym spotkaniem przeanalizuj, czy coś się zmieniło. Może trener zapowiedział zmianę ustawienia na bardziej ofensywne? Może zdecyduje się grać dwoma napastnikami zamiast jednym, jak dotychczas? A zamiast dwóch defensywnych pomocników, tym razem zostawi tylko jednego, a zamiast drugiego znajdzie się miejsce dla zawodnika środka pola ustawionego bliżej bramki? W tym momencie u legalnych bukmacherów kurs na zakład w BTTS może być wysoki, a Ty możesz to wykorzystać nieco dokładniejszą i bardziej wnikliwą analizą.

W zakładach BTTS znaczenie mają też wszelkie inne czynniki, które typerzy biorą pod uwagę w przypadku zakładów na wynik. Wpływ na przebieg gry może mieć pogoda lub obecność kibiców. Warto sprawdzić również skuteczność danej drużyny na swoim stadionie i poza nim. Jeśli zespoły wydają się mieć podobne szanse, sprawdź, czy jedna z nich nie odbyła właśnie długiej podróży. Ma to spore znaczenie w czasach pandemii, kiedy nie zawsze klub może wybrać się na spotkanie jeden lub dwa dni przed meczem w celu aklimatyzacji i odpowiedniego przygotowania.

W przypadku drużyn, w których w ofensywie grają młodzi zawodnicy, znaczenie mogą mieć także inne elementy. Obecność selekcjonera, który zastanawia się nad powołaniem. Rodziny czy dziewczyny, przed którymi chce się popisać. Tak, te z pozoru błahe sprawy mogą mieć duże znaczenie. Sprawdź, czy jeden z zawodników słabszej drużyny ma wyraźny powód, by się wyróżnić, a zakład BTTS może okazać się bardzo opłacalny.

Transfery napastników i pozostałych ofensywnych zawodników, kontuzje kluczowych strzelców czy pauzy bramkostrzelnych piłkarzy będących w świetnej formie. To już lista oczywistych kwestii, które musisz wziąć pod uwagę, zastanawiając się nad zakładem BTTS. Ale o tym już na pewno wiesz.

Zalety zakładów BTTS

Zadowolony kibic piłki nożnej
Zakład BTTS wygrywa bez względu na to kto wygra mecz.

Wiesz już także, co oznacza zakład BTTS i jakie czynniki mają na niego wpływ. Dalej jednak zastanawiasz się, czy warto go obstawiać i w czym kupon z BTTS będzie lepszy od zakładu na wynik.

BTTS ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim to zakład, który jest niezależny od wyniku spotkania. W dzisiejszej piłce nie ma już żelaznych faworytów, niespodzianki zdarzają się tak często, że trudno je nimi nazywać. Napastnicy strzelają po dwie bramki na mecz przez pięć kolejek, by następnie zaciąć się na następne dwa miesiące.

Tak naprawdę często trudno jest przewidzieć ostateczny wynik danego spotkania. Świetną alternatywą jest wówczas zakład BTTS. Może się okazać, że będziesz wygranym już po kliku minutach spotkania – wystarczy, że obie drużyny po razie trafią do bramki, a Ty spokojnie obserwujesz jego dalszy przebieg. Bez obgryzania paznokci i nerwów, gdy trzy minuty przed końcem Twój faworyt da sobie wbić przypadkowego gola.

BTTS to również świetne zakłady do obstawiania na żywo. W przypadku oferty live kurs BTTS może spadać i wzrastać wiele razy podczas meczu. Jeśli widzisz, że na boisku spotkały się równorzędne drużyny, ale bramka wisi w powietrzu - reagujesz w odpowiednim momencie, obstawiając zakład BTTS po opłacalnym kursie.

Być może drużyna przegrywa i jest słabsza, ale broni się i wyprowadza groźne kontry. Zawaliła już dane spotkanie, ale jest zdeterminowana, by strzelić honorową bramkę. Sprawdź kurs BTTS, może warto postawić właśnie w zakładach live.

Ponadto, jeśli wybrana drużyna rzadko strzela gole, to często kurs na zakład BTTS podczas jej meczu jest bardzo wysoki. A przecież w końcu musi się przełamać.

Mówiąc krótko, warto obstawiać zakłady BTTS, gdy drużyny są równe i ciężko wytypować wynik. Remis bywa frustrujący dla graczy, którzy zdecydowali się wybrać faworyta z dwóch dobrych zespołów (lub dwóch równie słabych), a w przypadku BTTS wynik nie ma znaczenia. Nawet po nudnym 1:1 można być usatysfakcjonowanym, obstawiając zakład BTTS zamiast zakładu na wynik.

Kiedy nie można obstawić zakładu BTTS?

Zakładu BTTS nie możesz łączyć na jednym kuponie z wieloma innymi zdarzeniami, np. z zakładem na wynik. Wynika to oczywiście z faktu, że niektóre kombinacje wykluczają się nawzajem. Informacja o braku możliwości łączenia zakładu BTTS z innym zdarzeniem zostanie pokazana na kuponie u danego legalnego bukmachera.

Większość legalnych bukmacherów w regulaminie, w zakładce Pomoc czy FAQ przedstawia wszelkie informacje o poszczególnych dostępnych typach zakładów, w tym zakładach BTTS i sposobie łączenia ich w kombinacje.

Co warto jeszcze wiedzieć o zakładzie BTTS?

W przypadku oferty większości legalnych bukmacherów możesz postawić zakład BTTS, w którym wskażesz, że obie drużyny strzelą gola lub...na odwrót. Możesz również zawrzeć zakład BTTS o to, że tylko jeden z zespołów strzeli bramkę. Wówczas obstawiając zakład BTTS – Obie drużyny strzelą gola zaznaczasz nie. Zakład BTTS będzie wygrany, gdy jedna z drużyn – obojętnie która – strzeli gola, a druga nie bądź obie zachowają czyste konto. Wynik i liczba bramek strzelona przez jedną z drużyn również nie ma znaczenia.

Użytkownicy portalu mogą typować zakłady na BTTS w Lidze Typerów. Na stronie typów bukmacherskich na piłkę nożną często pojawiają się typy na BTTS. Polecamy zapoznać się z tymi typami aby poznać obstawianie BTTS w praktycznym zastosowaniu.

Bukmacherzy na zakłady BTTS

Tak, jak wspomnieliśmy na początku, większość legalnych bukmacherów w Polsce oferuje zakłady BTTS. Warto wyróżnić kilkoro z nich.

W przypadku Fortuny wybierasz interesujące Cię spotkanie, a Twoim oczom ukazują się dodatkowe rynki. Zakład BTTS najczęściej znajduje się na początku listy, tuż za najpopularniejszymi zakładami na wynik i liczbę goli.

Podobnie wygląda to w ofercie największego polskiego legalnego bukmachera, czyli STS. Przy wybranym meczu klikasz ikonę otwierającą wszystkie rynki i zakłady. W STS zakłady Obie Drużyny Strzelą Gola znajdują się zwykle nieco niżej, po zakładach na liczbę goli, a przed zakładami na handicapy.

Nie będziesz miał problemów ze znalezieniem zakładów BTTS w ofercie legalnych bukmacherów Superbet i forBET. W Superbet zakład BTTS znajduje się w zakładce Kombo GG pod pozycją GG (obie drużyny strzelą w meczu przynajmniej po jednym golu), a w forBET Obie drużyny strzelą bramkę. Betfan, choć słynie m.in. z nietypowych zakładów na rozrywkę, również oferuje zakłady BTTS. Zasada jest taka sama, jak w przypadku innych legalnych bukmacherów. Wybierasz mecz, a w pozostałych rynkach odnajdujesz zakład Obie drużyny strzelą gola.

Dużo goli – typuj BTTS!

Po latach mody na grę defensywną i parkowania autobusów we własnym polu karnym dziś coraz więcej zespołów preferuje ofensywny styl gry. A ten, co oczywiste, w naturalny sposób sprzyja napastnikom i strzelaniu przez nich wielu bramek. Przykładem niech będzie turniej Final 8 Ligi Mistrzów sezonu 2019/2020 rozgrywany w czasie pandemii koronawirusa. W ćwierćfinałach i półfinałach nie było żadnego bezbramkowego remisu, a w każdym z meczów padały co najmniej 3 bramki! Symbolem tego specyficznego sezonu Champions League będzie z pewnością mecz FC Barcelona – Bayern Monachium, w którym Katalończycy ulegli Bawarczykom aż 2:8!

Jak w przypadku większości dziedzin i branż, także i w piłce nożnej obowiązują pewne cykle. Obecny to właśnie ofensywna, szybka i agresywna gra, która będzie i efektowna i efektywna, ciesząca oczy kibiców. Niemal w każdym sezonie trenerzy wprowadzają nowinki taktyczne, mające na celu jeszcze bardziej zdominować rywala i wbić mu jak najwięcej goli. Widać to także wśród pokolenia młodych zawodników wchodzących lub będących na najwyższym poziomie, jak Kylian Mbappe, Jadon Sancho czy Alphonso Davies. Dwaj ostatni to obrońcy, a wszyscy znani są przecież z niezwykłej dynamiki i rajdów przez całe boisko.

Ze względu na ten trend w futbolu to właśnie zakłady BTTS czyli Obie Drużyny Strzelą Gola będą coraz bardziej popularne i z pewnością niezwykle opłacalne. Warto przyglądać się kursom na zakłady BTTS i uwzględniać je przy każdym spotkaniu, gdy są wystarczająco wysokie. Coraz trudniej będzie wskazać faworyta spotkania, a zakłady BTTS staną się doskonałą alternatywą dla zakładów na wynik.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/zaklady-btts-211

Oceń ten tekst

Podobne artykuły