Bukmacherzy w Rosji żerują na pandemii COVID-19

Ocena 4.00/2 głosy
Bukmacherzy w Rosji żerują na pandemii COVID-19

To co w środowisku bukmacherskim dla wielu było smutnym żartem, stało się niestety faktem.

Dwie firmy bukmacherskie z Rosji pokazały, że pojęcie etyki jest im obce i wystawiły zakłady dotyczące pandemii koronawirusa COVID-19.

  1. Bukmacherzy w Rosji żerują na pandemii COVID-19
  2. Zakłady bukmacherskie związane z koronawiursem
  3. Co obstawiać gdy odwołane są mecze?

Bukmacherzy w Rosji żerują na pandemii COVID-19

Rosyjska Priemjer-Liga jako jedna z ostatnich lig zrzeszonych w UEFA zawiesiła swoje rozgrywki piłkarskie, zrobiła to dopiero 17 kwietnia. Wcześniej tamtejsze ministerstwo sportu odwołało wszystkie międzynarodowe imprezy.

Do czasu wstrzymania rozgrywek rosyjscy bukmacherzy mogli wystawiać zakłady na mecze rodzimej ligi, ale później tak jak u większości firm, zaczęło się poszukiwanie innych możliwości.

Niestety, zarówno bukmacher Parimatch jak i Betcity wpadły na żałosny pomysł, by zaoferować swoim użytkownikom specjalne zakłady dotyczące pandemii koronawirusa. Klienci mogą obstawiać m.in. takie wydarzenia jak:

  • Czy Kazachstan będzie poddany kwarantannie do 15 kwietnia?
  • WHO uzna adraspan za lek przeciwko COVID-19?
  • Czy WHO ogłosi koniec pandemii COVID19 przed 01.07.2020 r.?
  • Czy oficjalne wideo do piosenki Coronavirus ket-ket-ket zyska 1 milion wyświetleń do 1 maja 2020 r.?

Obydwie firmy bukmacherskie działają na licencji Curacao.

Zakłady bukmacherskie związane z koronawiursem

Oczywiście już wcześniej kilku bukmacherów z Europy i świata wprowadzało choćby pojedyncze zakłady dotyczące pandemii koronawirusa. Wszyscy zostali jednak skrytykowani przez znaczną część graczy i środowiska bukmacherskie, a także przez krajowych regulatorów. Nie wiadomo jeszcze, jak zachowa się ich rosyjski odpowiednik.

Najszybciej na sytuację zareagował Malta Gaming Authority, który przestrzegł licencjobiorców przed podobnymi praktykami i uwrażliwił ich, by dostarczali społecznie odpowiedzialną komunikację marketingową w odniesieniu do COVID-19. Wiele krajów, jak Wielka Brytania czy Hiszpania wprowadziły ograniczenia dla branży hazardowej dotyczące działań marketingowych, w tym dla bukmacherów, by uchronić obywateli przebywających w domach przed wpadnięciem w nałóg.

Na szczęście w Polsce legalni bukmacherzy w obliczu pandemii zachowują wysoki poziom i nie wprowadzają żadnych ofert wątpliwych moralnie. I za to należy im się szacunek.

Starają się jednak zrekompensować graczom brak zakładów spowodowanych przerwą w najpopularniejszych rozgrywkach. Na przykład wprowadzają promocje oraz bonusy związane z esportem i sportami wirtualnymi, czyli dyscyplinami, które nawet obliczu pandemii nadal dostarczają wiele zabawy i emocji.

Co obstawiać gdy odwołane są mecze?

W obecnej sytuacji wybór zakładów bukmacherskich jest niestety bardzo wąski. Jedną z opcji są sporty wirtualne (patrz zakłady na sporty wirtualne) inną sporty elektroniczne (patrz zakłady na esport). O tym co można obstawiać w trakcie pisaliśmy w artykule co obstawiać gdy mecze są przełożone.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/bukmacherzy/bukmacherzy-w-rosji-zaklady-koronawirus-n971

Oceń ten tekst

Podobne artykuły