Tydzień odpowiedzialnej gry z Fortuną

Ocena 5.00/8 głosów
Odbieram bonus! fortuna - legalny bukmacher

obstawiaj legalnie i bezpiecznie z Fortuną

Jak uchronić się przed uzależnieniem? Jak rozpoznać jego pierwsze oznaki? Co robić, gdy się pojawi i gdzie szukać pomocy? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań gracze poznają w ciągu najbliższego tygodnia.

W dniach 7-13 listopada branża hazardowa w całej Europie obchodzi bowiem Tydzień Odpowiedzialnej Gry. Ma on na celu poszerzenie wiedzy klientów na temat rozpoznania zjawisk niepożądanych, jakie mogą pojawić się podczas korzystania z gier hazardowych. Dlatego Fortuna w tych dniach prowadzi specjalną akcję i zachęca graczy do zapoznania się z zasadami bezpiecznego korzystania z zakładów bukmacherskich.

Zależy nam na pokazaniu, że wdrażanie rozwiązań wspierających odpowiedzialną grę to dla nas nie tylko obowiązek narzucony przez regulatora, ale realne zadanie, któremu chcemy sprostać na co dzień. Zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństw, które może powodować utrata kontroli nad grą, dlatego chcemy edukować naszych graczy na temat sposobów, w jaki mogą ograniczać czas i środki przeznaczane na zakłady, tak by bukmacherka zawsze była dla nich przede wszystkim źródłem rozrywki, wspierającym pozytywne emocje związane z wydarzeniami sportowymi.

- stwierdził Konrad Komarczuk, Prezes Zarządu Fortuna Zakłady Bukmacherskie.

Dodał również, że firma stara się edukować swoich pracowników w zakresie komunikowania zasad odpowiedzialnej gry, by nie była ona jedynie hasłem widniejącym na stronie internetowej. Dlatego ludzie zatrudnieni w dziale obsługi klienta oraz marketingu wzięli ostatnio udział w szkoleniu prowadzonym przez Pietera Remmersa, niezwykle doświadczonego eksperta z Assissa Consultancy Europe.

ACE to znana i ceniona marka w świecie szkoleń, m.in. dla branży gier. Zapewnia profesjonalną edukację i rozwiązania w zakresie problemów z hazardem, podstawowych umiejętności prowadzenia wartościowej konwersacji, ale także działań zorientowanych na klienta i zarządzania konfliktami.

Zrób test i sprawdź, czy nie jesteś uzależniony

Informacje dotyczące zasad odpowiedzialnej gry i różnych wskazówek będą pojawiały się przez cały tydzień na stronie internetowej Fortuny, w aplikacji mobilnej, kanałach w mediach społecznościowych, a także w punktach stacjonarnych. Podczas meczów rozgrywanych przez sponsorowane przez bukmachera drużyny kibice zobaczą specjalne komunikaty wyświetlane na bandach led.

Fortuna nie zamierza jednak ograniczać się wyłączenie do sloganów. W ramach akcji, na specjalnej stronie Fortuny każdy gracz może:

  • uzyskać kontakt do instytucji zajmujących się pomocą osobom uzależnionym od hazardu
  • wykonać test, dzięki któremu można rozpoznać znaki ostrzegawcze sugerujące problem ze zbyt intensywnym uczestnictwem w grach hazardowych

Ponadto w razie dodatkowych pytań czy wątpliwości związanych z problemem uzależnienia od hazardu, w tym zakładów bukmacherskich, np. utrzymana kontroli nad swoimi działaniami i decyzjami, wyznaczaniem limitów i trzymania się ich, każdy gracz ma możliwość skontaktowania się z przeszkolonymi i kompetentnymi pracownikami działu obsługi klienta. Są oni dostępni w godzinach od 8 – 24 poprzez:

  • chat na stronie Fortuny
  • formularz kontaktowy w aplikacji mobilnej
  • adres e-mail: callcenter@efortuna.pl

A jak na co dzień wygląda odpowiedzialna gra w Fortunie?

Pierwsze elementy wprowadzania odpowiedzialnej gry w Fortunie wymagane są od klientów już na etapie pełnej rejetracji. Aby korzystać z konta u bukmachera, każdy gracz musi dokonać ustawień swoich limitów na grę: czasowych oraz kwotowych. Dzięki temu łatwiej jest od samego początku kontrolować grę, wydatki przeznaczane na zakłady bukmacherskie oraz czas spędzany w serwisie internetowym.

Oczywiście, na każdym etapie gry użytkownik ma prawo zmienić swoje limity. Ich zmniejszenie następuje natychmiastowo, jednak inaczej wygląda to w przypadku chęci zwiększenia limitów. Te wykonywane są z odpowiednim opóźnieniem. Co więcej, w przypadku każdego kolejnego zgłoszenia przez gracza takiej dyspozycji, opóźnienie jest większe. Takie rozwiązanie ma na celu ochronę typerów przed podejmowaniem decyzji pod wpływem impulsu, a także pomaga w rozważnym i spokojnym przemyśleniu swojego wyboru.

To jednak nie wszystko. Każdy gracz, gdy zauważy u siebie oznaki uzależnienia czy braku kontroli, może w dowolnym momencie zawiesić swoją aktywność w serwisie bukmachera na 24, 48 lub 72 godziny. W tym okresie klient nie może zawierać zakładów, a sama decyzja jest nieodwołalna. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku samowykluczenia z gry, które trwa 3 lub 6 miesięcy.

Nie ma również problemu w przypadku chęci całkowitej rezygnacji z obstawiania. Fortuna oferuje możliwość prostej procedury zamykania konta. Każdy klient, który chce definitywnie zakończyć swoją obecność w serwisie bukmachera, powinien wysłać maila z taką prośbą na adres zamykam@efortuna.pl.

A Wy jak chronicie się przed uzależnieniem od hazardu?

Ustalacie sobie limity na wydatki i czas spędzany w serwisie bukmachera we własnym zakresie? Korzystacie z możliwości ustawienia takich limitów u bukmacherów czy stawiacie na samokontrolę?

Idź do Fortuna Idź do Fortuna

Obstawiaj zakłady bukmacherskie w Fortuna.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/bukmacherzy/fortuna/news/tydzien-odpowiedzialnej-gry-fortuna

Oceń ten tekst