Wybory prezydenckie 2015 w zakładach bukmacherskich

Ocena 3.50/4 głosy
Wybory prezydenckie 2015 w zakładach bukmacherskich

Walka o prezydencki fotel, to nie sport jednak z rywalizacją ma sporo wspólnego a bukmacherzy już od dawna wystawiają kursy na zakłady bukmacherskie na wydarzenia polityczne. Stąd bukmacherzy oferują  zakłady na to wydarzenie. My natomiast sprawdzamy co warto obstawić przed tym, jak udamy się do urn  wyborczych w niedzielę 10 maja.

Już na starcie warto wspomnieć, że bukmacherzy się dość poważnie pomylili, ponieważ na początku kampanii  dawali małe szansę, by doszło do drugiej tury. Tymczasem tendencja kursowa z każdym tygodniem malała i  kursy z ponad @2,00 teraz wynoszą tylko @1,05 na zakład, że dojdzie do drugiej tury głosowania. Spora w tym  zasługa słabej kampanii urzędującego prezydenta, Bronisława Komorowskiego, który regularnie traci poparcie  w społeczeństwie.

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie w 2015 roku. Czy w 2020 roku powtórzy swój wielki sukces i zostanie wygrany na drugą kadencję? Bukmacherzy jednoznacznie wskazują taki scenariusz na wielce prawdopodobny. Zobacz kursy na zakłady wybory 2020 i obstaw kandydata, który Twoim zdaniem zostanie nowym prezydentem Polski.

Spadek Komorowskiego, czarny koń Kukiz

Jeszcze 2-3 miesiące temu wielu obserwatorów politycznych prognozowało zwycięstwo Komorowskiego w pierwszej  turze, tymczasem prezydent po wpadkach w Japonii (szogun), czy na swoich wiecach wyborczych, skutecznie  zniechęcił do siebie część społeczeństwa. A to oznacza, że druga tura jest praktycznie nieunikniona.

W najnowszym sondażu dla Wiadomości TVP poparcie dla Komorowskiego po raz pierwszy spadło poniżej 40%,  natomiast na czarnego konia rywalizacji o prezydencki fotel kreuje się Paweł Kukiz, który zdobył około 10%  wyborców. Co ciekawe, znany muzyk regularnie zyskuje na popularności.

Sondaż TNS Polska dla Wiadomości TVP (4 maj):

 • Bronisław Komorowski - 39%
 • Andrzej Duda - 25%
 • Paweł Kukiz - 11%
 • Janusz Korwin-Mikke - 4%
 • Magdalena Ogórek - 4%
 • Janusz Palikot - 2%
 • Adam Jarubas - 2%

Reszta kandydatów, czyli Grzegorz Braun, Marian Kowalski, Jacek Wilk oraz Paweł Tanajno, uzyskali 1%, bądź  nawet mniej.

Duda - szansą druga tura?

Faworytem dla bukmacherów jest oczywiście Komorowski, na którego kurs w Totolotku wynosi tylko @1,05.  Drugi Duda legitymuje się kursem @4,75, ale warto tutaj na chwilę się zatrzymać.

Jeżeli dojdzie do drugiej  tury wyborczej, to ważnym aspektem będzie przepływ elektoratu na kogoś z dwójki Komorowski - Duda. Wiadomo,  że ten pierwszy będzie mógł zapewne liczyć na głosy przedstawiciela PSL, Adama Jarubasa oraz ludzi lewicy,  czyli Magdaleny Ogórek i Janusza Palikota. Z kolei kandydat PiS może przejąć wyborców Pawła Kukiza, czy Janusza Korwin-Mikke, a warto dodać, że reszta kandydatów, to także katolicka prawica i bliżej będzie im do  poparcia Dudy niż Komorowskiego.

W kontekście drugiej tury wyborczej wzrastają szansę Andrzeja Dudy, który może przejąć większą część  elektoratu od przegranych w pierwszej turze. A dodatkowo, zdaniem wielu ekspertów od wizerunku, kandydat  PiS znacznie lepiej zaprezentuje się w debacie telewizyjnej, jaka jest zaplanowana przed drugą turą  wyborów.

Totolotek w swojej ofercie zakładów na wybory prezydenckie kompiluje w pary poszczególnych kandydatów, w  których można głosować na zwycięzców. Najciekawsze z nich to:

 • Kukiz @1,30 vs. Korwin - Mikke @3,20
 • Korwin - Mikke @1,38 vs. Ogórek 2,75
 • Palikot @2,75 vs. Jarubas @1,38

Ciekawą ofertę na wybory prezydenckie posiada także Fortuna, gdzie obstawiać można procentowy wynik poszczególnych pretendentów. Dla każdego kandydata określony jest próg wyborczy, a zakłady zawierane są na under/over.

 • Komorowski zdobędzie w pierwszej turze 44,5%: under @1,50 / over @2,25
 • Duda zdobędzie w pierwszej turze 32,5%: under @1,80 / over @1,80

Zarówno w Totolotek, jak i Milenium zakłady na wybory prezydenckie można zawierać do 10 maja i godziny 7:00, kiedy to zostaną otwarte urny wyborcze. W Fortunie natomiast do momentu rozpoczęcia się ciszy wyborczej tj. 8 maja i godziny 23:59.

Gdzie obstawiać wybory prezydenckie?

Bardzo dobrą ofertę posiadają forBET i LV BET - bukmacherzy Ci oferują zakłady bukmacherskie na wyniki kandydatów Head 2 Head (czyli który zdobędzie większe poparcie) oraz wystawili linię procentową poparcia z możliwością typowania "under/over" (czyli czy osiągnięte poparcie będzie mniejsze czy większe).

Bukmacher Totolotek wystawił kursy jedynie na końcowego zwycięzcę oraz linie procentowe under/over dla każdego z kandydatów.

Fortuna i Tolotek wystawili jedynie kursy na ostatecznego zwycięzcę wyborów prezydenckich. Wśród polskich bukmacherów naziemnych całkiem przyzwoitą ofertę posiadają Fortuna i Totolotek.

Obstawiając u bukmachera Wybory Prezydenckie 2015 pamiętaj dostępnych bonusach.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/polityka/wybory-prezydenckie-2015-w-zakladach-bukmacherskich-n252

Oceń ten tekst

Podobne artykuły