BLIK – płatności telefonem

Ocena 4.83/24 głosy
BLIK – płatności telefonem

Szybkość, bezpieczeństwo i brak prowizji. Czy właśnie nie tego szukamy w przypadku płatności w internecie? Wszystkie te zalety zapewnia płatność BLIK – jedna z najpopularniejszych metod płatności, akceptowana przez większość sklepów internetowych oraz wielu legalnych bukmacherów.

Zastanawiasz się jak płacić BLIKiem? Sprawdź, czym dokładnie jest płatność telefonem BLIK i jak za jego pomocą wpłacić depozyt u legalnych bukmacherów dla Polaków. W tym poradniku dowiesz się jak jak się płaci BLIK.

 1. Co to jest BLIK?
 2. Jak płacić BLIKiem?
 3. BLIK - przelew na telefon
 4. BLIK - wypłata w bankomacie
 5. Jakie są zalety BLIKa?
 6. Kto może korzystać z BLIKA?
 7. Bukmacherzy z BLIKiem
 8. Wpłata BLIK a bonusy bukmacherskie
 9. BLIK wie, czego potrzebują typerzy

Co to jest BLIK?

BLIK to szybka metoda płatności realizowana na telefonie poprzez aplikację mobilną. System mobilnych płatności BLIK obsługiwany jest przez większości banków działających w Polsce.

Dzięki płatności BLIK szybko, łatwo i bezpiecznie możesz wykonywać różne transakcje w internecie – płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz poza internetem – wypłacać i wpłacać gotówkę w bankomatach i wpłatomatach. BLIK umożliwia wysyłanie natychmiastowe przelewy na numer telefonu drugiej osoby (nawet, gdy ta posiada konto w innym banku) oraz generować tzw. czeki BLIK. Są to 9-cio cyfrowe kody, które również służą do dokonywania płatności oraz wypłaty pieniędzy z bankomatów. A to wszystko zupełnie za darmo!

Jak płacić BLIKiem?

Jak działa płatność BLIKiem? Sama płatność telefonem BLIKiem jest banalna i nie sprawi Ci żadnego kłopotu. W sklepie internetowym jako metodę płatności, a u bukmachera jako metodę wpłaty depozytu, wybierasz BLIK. Następnie logujesz się do aplikacji mobilnej swojego banku i również klikasz w opcję BLIK. Na ekranie Twojego smartfona lub tabletu wyświetli się 6-cio cyfrowy kod BLIK. Wpisujesz go na stronie płatności lub stronie wpłaty u bukmachera. Następnie potwierdzasz transakcję PINem w aplikacji mobilnej banku. To wszystko! Jeśli poprawnie wpisałeś kod, to pieniądze w ciągu chwili wylądują na Twoim saldzie u legalnego bukmachera. Zobacz jak zapłacić BLIKiem w Allegro:

(przykład płatności BLIKiem za zakupy w Allegro)

Pamiętaj, że jeden kod BLIK ważny jest przez równe 2 minuty. Jeśli w tym czasie nie wpiszesz go na stronie transakcji u bukmachera, wygaśnie, a depozyt nie zostanie wpłacony. Nie martw się! Twoje pieniądze będą bezpieczne, nic się z nimi nie stanie. Wystarczy, że wygenerujesz nowy kod BLIK i spróbujesz jeszcze raz.

W przypadku wielu aplikacji bankowych, aby zapłacić BLIKiem, nie musisz nawet logować się do bankowości internetowej. Wystarczy od razu kliknąć płatność BLIK i wygenerować kod, bez zaglądania na konto.

To oczywiście nie koniec możliwości, jakie zapewnia BLIK. Za jego pomocą możesz również zapłacić w sklepie stacjonarnym obsługującym płatności mobilne. Przed transakcją informujesz sprzedawcę o chęci skorzystania z BLIKa. W aplikacji mobilnej generujesz kod, który tym razem wpisujesz na terminalu płatniczym. Gotowe! Bez używania karty i gotówki.

Schemat płatności online przez BLIK

BLIK - przelew na telefon

Kolejną opcją BLIKa jest przelew na telefon. Pozwoli Ci to na błyskawiczne rozliczanie się ze znajomymi bez żadnych opłat i wypytywania o ich dane. Wystarczy, że masz zapisane ich numery telefonów. Bez względu na to, w jakim banku ma konto ta osoba, przelew jest natychmiastowy i bezpłatny dla obu stron. Możecie być klientami zupełnie innych banków! Każdy z Was musi mieć jedynie dostępną i włączoną funkcję Przelew na telefon BLIK w swojej aplikacji bankowej.

Przelewy BLIK realizowane są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i trwają maksymalnie kilkanaście sekund.

BLIK - wypłata w bankomacie

Ostatnią opcja BLIKa jest wpłata i wypłata gotówki w bankomacie. Nie potrzebujesz karty płatniczej, ponownie wystarczy jedynie aplikacja mobilna banku. Na wyświetlaczu bankomatu klikasz przycisk wypłata lub wpłata BLIK. Podajesz kod z aplikacji oraz sumę, którą chcesz wypłacić lub wpłacić. Potwierdzasz transakcję PINem w aplikacji banku. I znów to wszystko!

Wypłaty i wpłaty z kodem BLIK możliwe są w bankomatach i wpłatomatach 15 banków, ale i to grono wciąż się powiększa. Takich transakcji dokonasz również w sieciach bankomatów Euronet i PlanetCash. Większość banków nie pobiera za to prowizji lub nalicza opłaty dopiero po kolejnej, np. piątej wpłacie lub wypłacie BLIKiem dokonanej w ciągu 24 godzin. Zawsze jednak upewnij się, jak wygląda to w przypadku Twojego konta.

Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę przy wpłacie do bukmachera.

Jakie są zalety BLIKa?

Jeśli choć raz płaciłeś za pomocą BLIKa lub przeczytałeś nasze wskazówki, to sam przekonałeś się o jego zaletach. Warto kilka z nich wyróżnić. Płatności BLIK są:

 • bezpieczne – nie musisz używać kart ani logować się do bankowości internetowej. Każdą transakcję musisz zatwierdzić w aplikacji mobilnej banku, tylko wtedy dojdzie do skutku.

  W przypadku wypłaty lub wpłaty gotówki nie przejmujesz się hakerami, którzy potrafią zeskanować Twoją kartę płatniczą. Nie denerwujesz się, czy bankomat znów jej nie połknie. Nie zasłaniasz się i nie rozglądasz się nerwowo podczas wpisywania PINu. A na koniec nie martwisz się, czy być może właśnie skorzystałeś z bankomatu, w którym złodzieje zamontowali czytnik i za chwilę wyczyszczą Twoje konto ze wszystkich środków.

  Po prostu używasz kodu, który jest całkowicie unikalny. Każdą płatność w sklepie oraz wpłatę i wypłatę musisz zatwierdzić w swoim telefonie. Bez tego żadna transakcja nie zostanie przeprowadzona. Nawet, jeśli ktoś zobaczy Twój kod, nic mu to nie da, gdyż jest on jednorazowy!
   
 • szybkie – wybierasz metodę wpłaty lub wciskasz BLIK na terminalu, wpisujesz kod BLIK, akceptujesz płatność w aplikacji mobilnej banku i już! Zajmie Ci to mniej czasu, niż przeczytanie poprzedniego zdania. Nie musisz wpisywać numeru karty czy rachunku bankowego. W przypadku przelewu na telefon BLIK wybierasz kontakt osoby ze swojej książki telefonicznej i błyskawicznie przesyłasz jej pieniądze. Także korzystanie z wypłaty lub wpłaty BLIK w bankomacie/wpłatomacie jest dużo szybsze, niż podczas klasycznej transakcji z kartą.
 • wygodne – wyłączając czas na sen (a i to nie u każdego) przez cały dzień smartfon mamy dłużej w ręce, niż cokolwiek innego. Nie rozstajemy się z nim nawet na chwilę, zawsze jest obok. A do transakcji BLIKiem potrzebujesz tylko aplikacji mobilnej swojego banku.

Kto może korzystać z BLIKA?

Z BLIKa możesz skorzystać w każdej chwili, jeśli posiadasz aplikację mobilną jednego z tych banków:

 • Alior Bank
 • Bank Millennium
 • Santander Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • mBank
 • PKO Bank Śląski
 • Getin Bank
 • Noble Bank
 • T-Mobile Usługi Bankowe
 • BNP Paribas
 • Credit Agricole
 • Bank Pekao S.A.
 • Spółdzielcza Grupa Bankowa
 • Grupa BPS
 • Nest Bank
 • EnveloBank

Banki obsługujące płatności BLIK

Jak widzisz, BLIK dostępny jest praktycznie w każdym z najpopularniejszych banków w Polsce. Coraz więcej firm decyduje się na współpracę z BLIKiem i oferowanie jego usług, dlatego lista tych instytucji stale się wydłuża.

Bukmacherzy z BLIKiem

Wielu czołowych legalnych bukmacherów w Polsce oferuje swoim użytkownikom wpłatę za pomocą BLIKa. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Oczywiście, w tym przypadku mamy do czynienia z wpłatą depozytu, a nie płatnością za produkt lub usługę. Jednak w kategoriach bankowych między tymi operacjami płatniczymi nie ma żadnej różnicy. Tu i tu chodzi o przelanie określonej kwoty.

Wpłata depozytu do legalnego bukmachera BLIKiem jest więc tak samo bezpieczna, szybka i wygodna. Ponadto transakcja przetwarzana jest natychmiastowo, co oznacza, że pieniądze pojawią się na Twoim saldzie u bukmachera w ciągu kilku sekund. Zatem już po chwili możesz obstawiać za te środki zakłady bukmacherskie.

Zasilanie konta u legalnego bukmachera BLIKiem eliminuje również ryzyko pomyłki, jak w przypadku wpisywania danych z karty czy numeru konta bankowego.

Kolejnym ważnym aspektem jest brak prowizji za wpłatę BLIKiem. O ile większość legalnych bukmacherów nie pobiera żadnej opłaty za wpłatę minimalnej kwoty na saldo gracza dowolnymi metodami, o tyle inaczej wygląda to w przypadku banków i wpłaty za pomocą karty debetowej lub kredytowej. W Millennium, PKO BP, mBanku czy banku ING za przelew kartą do legalnego bukmachera zapłacisz prowizję np. 3% lub stałą kwotę 10 zł! A wpłacając depozyt BLIKiem, nawet z kont wymienionych banków, nie płacisz ani grosza. Dlatego BLIK jest doskonałą alternatywą dla wszelkich innych metod wpłaty depozytów do legalnych bukmacherów.

Legalni bukmacherzy działający w Polsce, którzy akceptują wpłatę depozytu BLIKiem:

 • Fortuna – min. 1 zł, maks. 100 000 zł
 • STS – min. 1 zł
 • Totolotek – wybierz operatora płatniczego Dotpay, a następnie BLIK – min. 4 zł
 • forBET – wybierz operatora płatniczego Dotpay lub PayU, a następnie BLIK – min. 1 zł
 • Betfan – min. 2 zł
 • Betclic – wybierz operatora płatniczego Przelewy24, a następnie BLIK – min. 1 zł
 • eToto – min. 1 zł
 • LV Bet – min. 10 zł
 • TOTALbet – min. 1 zł
 • PZBuk – min. 5 zł
 • eWinner – min. 1 zł

Jak widzisz, najlepsi polscy legalni bukmacherzy oferują możliwość wpłaty depozytu za pomocą BLIKa. Warto z niej skorzystać!

Wpłata BLIK a bonusy bukmacherskie

Być może zastanawiasz się, czy w przypadku wpłaty depozytu BLIKiem będziesz mógł skorzystać ze wszystkich bonusów oferowanych przez legalnych bukmacherów. Odpowiedź jest prosta: wpłacając depozyt BLIKiem jesteś pełnoprawnym graczem. Masz prawo do wszelkich promocji, ofert specjalnych, a także bonusów, w tym bonusów powitalnych legalnych bukmacherów.

Wpłacając depozyt BLIKiem możesz skorzystać również z powiększonego bonusu powitalnego. Bonus na start oferuje większość legalnych bukmacherów działających w Polsce. Wpisując kod promocyjny od Spryciarza otrzymasz coś ekstra, np. freebet, większy bonus od depozytu czy darmowy zakład.

Jeśli więc zamierzasz wpłacić depozyt do legalnego bukmachera, śmiało korzystaj z BLIKa, wpisuj nasze kody promocyjne i ciesz się powiększonymi bonusami powitalnymi.

BLIK wie, czego potrzebują typerzy

Komfort i bezpieczeństwo, to wszystko podkreśliliśmy już w poprzednich punktach. BLIK to naprawdę ciekawa i wygodna metoda płatności, ułatwiająca również wpłatę depozytów do legalnych bukmacherów. Co najważniejsze, twórcy BLIK wciąż rozwijają swoją usługę, co sprawia, że jej możliwości i zasięg będą się tylko poszerzać. Już teraz BLIK dostępny jest m.in. w App Store, dzięki czemu szybko zapłacisz na aplikacje na urządzeniach Apple. Polski Standard Płatności, bo tak oficjalnie nazywa się ta firma, zapewnia również wiele atrakcyjnych konkursów, promocji i bonusów, np. cashback, rabaty za płatność BLIKiem w wybranych sklepach czy BLIKomania, w której do wygrania jest 100 000 zł. BLIK wspiera również akcje i fundacje charytatywne, jak np. Szlachetna Paczka oraz szpitale i instytucje walczące ze skutkami pandemii koronawirusa.

Argumentów za używaniem BLIKa wciąż przybywa, a jego uniwersalność sprawia, że dla wielu jest pierwszym wyborem w przypadku płatności w internecie. Jeśli jesteś graczem jednego z legalnych bukmacherów, również będziesz zadowolony z BLIKa, jako metody wpłaty. Przez fatalną ustawę hazardową obowiązującą w Polsce użytkownicy zakładów bukmacherskich są obciążeni jedynymi z najwyższych podatków w Europie i na świecie. Dlatego tak bardzo cenimy sobie szybkość, nowoczesne technologie i brak kolejnych prowizji. A BLIK to zapewnia.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/blik-219

Oceń ten tekst

Podobne artykuły