Dlaczego warto brać udział w konkursach typerskich? 4 najważniejsze argumenty.

Ocena 5.00/26 głosów
Dlaczego warto brać udział w konkursach typerskich? 4 najważniejsze argumenty.

Mówi się, że trening czyni mistrza. I ciężko z tym polemizować, to prawda znana od wieków. Mimo iż w zakładach bukmacherskich występuje tu czynnik losowy to odpowiednie „wytrenowanie” typowaniu zakładów bukmacherskich jest niezwykle przydatne.

Z pewnością ważne jest też doświadczenie – które zakłady są bezpieczniejsze, jak obniżać ich ryzyko oraz od których trzymać się z daleka i jakich błędów unikać. Dla początkujących graczy może to być frustrujące, ale prawda jest taka, że zanim ktoś nauczy się odpowiednio grać z bukmacherem, musi jakąś kwotę po prostu przegrać.

  1. 1. Nauka bez ryzyka
  2. Dobrego researchu
  3. Wyszukiwania najlepszych kursów
  4. 2. Wyjdź ze strefy komfortu i sprawdź się w boju
  5. 3. A jednak można zdobyć pieniądze!
  6. 4. Przetestuj swoją strategię
  7. A Ty, jak dobrze się znasz?

Jednak są sposoby, aby nabrać doświadczenia, tracąc przy tym mniej własnych funduszy i by w niedługim czasie zacząć zarabiać większe kwoty. I z pewnością takim dobrym treningiem jest wzięcie udziału w konkursie typerów i to wcale nie tylko przez nowicjuszy. Zresztą, najlepiej człowiek uczy się przez rywalizację z lepszymi, dlatego argumenty za takimi konkursami są naprawdę solidne.

1. Nauka bez ryzyka

Zwykle, aby nauczyć się jakiejś umiejętności, trzeba ponieść tego koszty. Lekcje języka, podręczniki, kurs itd. Konkursy typerskie to najlepsza droga to nauki obstawiania, w której jedyną zapłatą jest po prostu Twój czas. Ty decydujesz, ile go poświęcisz na zdobycie umiejętności i praktyki niezbędnej przy skutecznym typowaniu. Czego dokładnie możesz się nauczyć od innych typerów biorąc udział w konkursie?

Dobrego researchu

Wszyscy doświadczeni gracze wiedzą, że nie sztuką jest ciągłe przeglądanie newsów i wyników. To doprowadza jedynie do przesytu informacjami i wcale nie przybliża, a wręcz oddala gracza od dobrego typu. Sam mogłeś już tego doświadczyć, gdy zacząłeś poszukiwać informacji dzień przed meczem. O ile miałeś swój początkowy typ, to na samym końcu, pomimo zdobytych wiadomości na temat każdego piłkarza, ich numeru buta i ulubionego dania, miałeś zwyczajnie mętlik w głowie i dopuszczałeś już w zasadzie każdą możliwość rozstrzygnięcia spotkania.

Dobry research i poprawna analiza meczu, to przede wszystkim umiejętność skutecznego i sprawnego docierania do istotnych informacji, a odrzucanie tych pobocznych, bez znaczenia dla przebiegu samego wydarzenia. Jeśli nauczysz się przeprowadzać dobry research, będziesz instynktownie wyłapywał z ogromu codziennych informacji najważniejsze kwestie, kluczowe dla udanego typowania.

Wyszukiwania najlepszych kursów

Nie chodzi tutaj o jakieś wyjątkowe okazje, ale przede wszystkim o obserwowanie wyborów bardziej doświadczonych i skutecznych graczy. Być może oni wybierają zakłady, które Ty z automatu byś odrzucił, jako zbyt ryzykowne. A może z łatwością stosują oni dobre systemy bukmacherskie, które Ty uznałeś za zbyt skomplikowane. Obserwowanie i mądre naśladowanie lepszych sprawdza się praktycznie w każdej dziedzinie, nie inaczej jest w przypadku zakładów bukmacherskich.

2. Wyjdź ze strefy komfortu i sprawdź się w boju

Chciałbyś grać coraz odważniej i skuteczniej, ale boisz się aż tak ryzykować swoimi pieniędzmi? Konkursy typerów są właśnie dla Ciebie. Uwierz nam, że nawet najlepsi typerzy, a nawet osoby, które żyją z zakładów bukmacherskich, też kiedyś zaczynały z tymi samymi wątpliwościami i niepewnością w działaniu. Nie ma nikogo na świecie, kto zaczął obstawiać i notował same wygrywane przez kilka lat. Warto zatem jak najszybciej wejść do gry i poczuć się, jak zawodowy typer. A dzięki konkursom nie musisz od razu ponosić kosztów. Uczysz się, praktykujesz, doświadczasz, a to jest najlepsza nauka.

3. A jednak można zdobyć pieniądze!

W konkursach typerskich nie wnosisz prawdziwych zakładów u bukmachera, ale symulację bez żadnej stawki. To jednak nie oznacza, że dzięki temu nie możesz zarobić dodatkowych pieniędzy. Spójrz na Ligę Typerów organizowaną na naszym portalu. Do jej zwycięzców co miesiąc trafiają nagrody pieniężne:

  • Za 1 miejsce – 50 EURO
  • Za 2 miejsce – 30 EURO
  • Za 3 miejsce – 20 EURO.

Zasady udziału w Lidze Typerów są naprawdę proste i przejrzyste. Łączysz naukę z zabawą, a jeśli będzie Ci szło coraz lepiej, w końcu zajmiesz wysokie miejsce i wygrasz pieniądze. Taka suma może być bardzo solidną podstawą do obstawiania u jednego z legalnych bukmacherów. Pomyśl o tym. Samo uczestnictwo nic nie kosztuje, a wielu świetnych graczy zaczynało właśnie od naszego rankingu.

4. Przetestuj swoją strategię

Mężczyzna gra w szachy strategicznie.
Próbuj, testuj, wyciągaj wnioski, powtórz.

Wziąłeś udział w konkursie i nabierasz wprawy. Dodatkowo czytasz artykuły bukmacherskie, wpisy od doświadczonych graczy. Poznajesz różne strategie obstawiania, aż powoli, nawet o tym nie wiedząc, nabierasz własnego stylu. Wiesz, w czym czujesz się dobrze. Zapewne pojawi się u Ciebie myśl, żeby obstawianie uporządkować i przyjąć własny system, oparty właśnie o unikalny styl, zainteresowania i wszelkie osobiste preferencje, jak czas czy kwota przeznaczona do inwestycji.

Jednym z najlepszych sposobów do przetestowania swojej strategii jest właśnie konkurs typowania meczów. Wprowadzasz swoją taktykę w życie i po prostu sprawdzasz, czy działa. Korygujesz ewentualne słabości, wzmacniasz silne strony i w końcu wszystko zaczyna odpowiednio funkcjonować. Weryfikacja własnej strategii w rankingach typerów ma także dodatkowe zalety:

  • nie ryzykujesz własnymi pieniędzmi, dopóki nie sprawdzisz, jak działa w praktyce,
  • występuje tu ważny element psychologiczny – gdy konkurujesz z innymi uczestnikami konkursu, w naturalny sposób wykazujesz tendencję do większej dyscypliny niż zwykle i trzymasz się swojego planu,
  • jeśli Twoja strategia będzie już dopracowana i skuteczna, prawdopodobnie zajmiesz w końcu miejsce premiowane wygraną.

Pamiętaj, żeby nie traktować testowania strategii, jako utraty szansy na zarobek. Piłkarz nie traktuje gola na treningu, jako niestrzelonego podczas oficjalnego meczu. Gdy w końcu Twoja taktyka będzie przynosić dobre rezultaty, wdrożysz ją u bukmachera i zaczniesz czerpać zyski oraz satysfakcję.

A Ty, jak dobrze się znasz?

Kontynuując metaforę treningu, właśnie w ten sposób powinieneś traktować konkursy typerskie. Miej na uwadze, że uczestnictwo w nich nigdy do końca nie odda prawdziwej gry za prawdziwe pieniądze i o prawdziwe pieniądze. Na tym szczeblu spotkasz się z zupełnie innymi emocjami, stresem i poziomem ekscytacji. To normalne.

Właśnie konkurs może być idealnym przygotowaniem i sposobem na poznanie samego siebie. Na zrozumienie swoich odczuć, reagowania na nie, umiejętnego zarządzania ryzykiem i obszarów, w których możesz się jeszcze poprawić. Dokładnie tak, jak ten sam piłkarz na treningu stara się wciąż poprawiać i wdrażać automatyzmy, które pozwolą osiągnąć mu sukces na prawdziwej arenie. Tobie też się uda.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/konkursy-typerskie-dlaczego-warto-159

Oceń ten tekst

Podobne artykuły