Uwaga na fałszywe maile podszywające się pod

Ocena 5.00/1 głos

Hakerzy po raz kolejny wzięli na celownik graczy zakładów bukmacherskich. Jeżeli otrzymałeś maila o tytule "[Ticket 623127] Zmiana regulaminu konta bukmacher" nie klikaj w zawarte w nim linki!

Tym razem hakerzy podszywają się pod bukmachera i poprzez podstawioną stronę internetową łudząco przypominającą prawdziwą stronę BAH próbują wyłudzić dane do logowania.

Poniżej screen maila jaki otrzymują typerzy:

Schemat ataku phishingowego jak zawsze jest ten sam:

  1. Mail z zachętą do przejścia na stronę bukmachera.
  2. W mailu oczywiście linki nie prowadzą na stronę bukmachera a na stronę podrobioną, w tym przypadku jest to "www.loizdyc.nazwa.pl".
  3. Po próbie zalogowania się na swoje konto na podrobionej stronie następuje przekierowanie na prawdziwą stronę bukmachera. W międzyczasie haker zapisuje wpisany login i hasło i uzyskuje dostęp do prawdziwego konta gracza.

Pod żadnym pozorem nie należy logować się na stronę bukmachera pod innym adresem niż wiarygodny w 100%. Najlepiej w ogóle nie klikać w linki w mailach a na stronę bukmachera przechodzić wpisując adres bezpośresnio w przeglądarce lub klikając na wcześniej utworzony skrót.

Jeżeli nie jesteś pewien jak chronić się przed włamaniami na konto to koniecznie przeczytaj poradnik Bezpieczeństwo w zakładach.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/bukmacherzy/uwaga-na-falszywe-maile-podszywajace-sie-pod-n395

Oceń ten tekst

Podobne artykuły