Afera w Belgii: ustawiano mecze?

Ocena 0/5 | 0 głosów

We środę, 10 października, funkcjonariusze policji zrobili nalot na czołowe kluby ligi belgijskiej. W efekcie przesłuchani zostali m.in. trener Club Brugge i sędziowie, a menedżer Mogi Bayat trafił za kratki.

W akcji "Czyste ręce" udział wzięło 184 funkcjonariuszy, którzy weszli do siedzib największych klubów w Belgii: Anderlecht Bruksela, KAA Gent, KRC Genk, KV Mechelen, Standardu Liege, KV Oostende i Club Brugge. Co więcej, w tym samym czasie policja przeprowadziła również interwencje w takich krajach jak Francja, Cypr, Luksemburg, Czarnogóra, Serbia i Macedonia.

Jak wynika z oświadczenia belgijskiej prokuratury, środowa akcja jest pokłosie rocznego śledztwa, jakie prowadzi policja w związku z "podejrzanymi operacjami finansowymi" z udziałem menedżerów piłkarskich oraz "możliwości wpływania na wyniki spotkań" w trakcie ostatniego sezonu.

Głos w całej sprawie zabrał minister sprawiedliwości w belgijskim rządzie, Koen Geens: - Ustawianie wyników meczów podważa uczciwość sportu.

Z ustaleń policji wynika, że mózgiem przestępczego procederu jest Mogi Bayat, aktualnie menedżer piłkarski, który w latach 2003 - 2010 był jednym z działaczów klubu Sporting Charleroi. Co ciekawe, Bayat brał udział w transferze Łukasza Teodorczyka za 7 mln euro z Anderlechtu do Udinese latem tego roku...

Śledztwo belgijskiej prokuratury dotyczy 57 osób - od działaczów piłkarskich przez menedżerów aż po dziennikarzy.

Szerzej o ustawianych meczach w sporcie piszemy w tym artykule.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , Expert.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.


Komentarze i opinie

  1. Grubo :d

    • Link

Skomentuj aktualność Afera w Belgii: ustawiano mecze?

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów
Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner