Strategia typera - progresja na remisy w piłce nożnej

Ocena 1.00/1 głos

🔍 Odkryj tajniki progresji na remisy w piłce nożnej! 🎯 Czy ten system to klucz do regularnych wygranych czy droga do bankructwa? 🤔 Poznaj strategię, zasady i porady, które mogą odmienić twoje zakłady sportowe! ⚽️💰

Strategia typera - progresja na remisy w piłce nożnej

W poszukiwaniu Złotego Graala, czyli pewnego sposobu na ogranie bukmachera i czerpanie profitów w dłuższej perspektywie czasu typerzy testują rozmaite strategie. Systemem, który w przypadku powodzenia gwarantuje regularne profity jest progresja na remisy w piłce nożnej i to właśnie jej postanowiliśmy się przyjrzeć nieco bliżej w tym poradniku typera.

Na czym polega progresja na remisy w piłce nożnej? W jaki sposób ją stosować? Jacy gracze mogą sobie na nią pozwolić, a którzy powinni omijać ten system szerokim łukiem? Za mniej niż 10 minut poznacie odpowiedź na te i wiele innych pytań.

Progresja - szansa na sporą wygraną, czy błyskawiczne bankructwo?

Każdemu typerowi, który rozpoczyna grę na stronie wybranego bukmachera internetowego marzą się wysokie i najlepiej natychmiastowe wygrane. W tym celu gracze testują różne systemy bukmacherskie, jednak bardzo często spotyka ich zawód. Jeśli nie obstawiasz zakładów od dziś, ani od wczoraj to z pewnością słyszałeś o tzw. progresji.

System progresywny (ewentualnie progresja Martingale, jak kto woli) to sposób stawkowania na kolejnych kuponach, według którego po przegranym zakładzie gracz zwiększa stawkę w ten sposób, aby ewentualna wygrana pokryła wcześniejsze straty i zagwarantowała mu profit (najczęściej typer podwaja stawkę w stosunku do poprzedniego kuponu). Zwycięski kupon sprawia, że gracz wraca do stawki bazowej, zaś progresja rozpoczyna się od nowa. Rzecz jasna typer nie może ot tak żonglować sobie drużynami i typami, lecz musi być w tej kwestii konsekwentny. Proste, prawda?

Okazuje się, że tylko w teorii. Wszystko kończy się dobrze, jeśli graczowi nie przytrafi się kilka przegranych kuponów z rzędu. Jeśli jednak dopadnie go czarna seria, wówczas stawki na kolejnych kuponach rosną w zastraszającym tempie, zaś gracz nie może przerwać progresji, gdyż wówczas jego straty będą szalenie dotkliwe. Musi zatem inwestować coraz wyższe i wyższe stawki licząc na to, że zła passa wreszcie się odwróci i dopisze mu szczęście.

Aby wiedzieć o czym mowa, przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Załóżmy, że gracz startuje od stawki bazowej na poziomie 5 zł. Z jakimi inwestycjami musi się liczyć na kolejnych etapach?

  • Etap 1 - 5 zł
  • Etap 2 - 10 zł
  • Etap 3 - 20 zł
  • Etap 4 - 40 zł
  • Etap 5 - 80 zł
  • Etap 6 - 160 zł
  • Etap 7 - 320 zł
  • Etap 8 - 640 zł
  • Etap 9 - 1280 zł
  • Etap 10 - 2560 zł

Jak łatwo można zauważyć dłuższa seria niepowodzeń, która wcale nie jest czymś niespotykanym w zakładach i zdarza się nawet najskuteczniejszym typerom sprawia, że gracz musi inwestować naprawdę spore środki chcąc odzyskać stawki włożone w poprzednie kupony.

Tym bardziej, że kurs na poziomie 2.00 gwarantuje niewielką stopę zwrotu w stosunku do zainwestowanych uprzednio stawek (przykładowo - trafienie kuponu na 5 etapie daje graczowi wygraną rzędu 160 zł, podczas gdy łączna inwestycja wyniosła 5 zł + 10 zł + 20 zł + 40 zł + 80 zł, czyli 155 zł). Czy zatem naprawdę warto ryzykować sporą część swojego kapitału dla tak marnych profitów?

Naszym zdaniem niekoniecznie. Chyba, że… No właśnie! Chyba, że zagramy wyższe kursy, dzięki czemu również profity będą zauważalnie atrakcyjniejsze, zaś sama progresja będzie mogła okazać się opłacalna w dłuższej perspektywie.

Progresja na remisy w piłce nożnej - krok po kroku

Skąd jednak wyczarować typy o wysokich kursach, które wcześniej czy później dadzą spore prawdopodobieństwo powodzenia? Okazuje się, że idealnie nadają się ku temu remisy w piłce nożnej! Podział punktów w meczu piłkarskim to wynik równie częsty co wygrana którejś z drużyn, natomiast większość typerów bardzo niechętnie decyduje się na tego rodzaju selekcję i woli obstawić zwycięstwo jednego z zespołów.

Tymczasem nie ma to żadnego logicznego uzasadnienia. Po pierwsze remisy w piłce nożnej są na porządku dziennym i kończy się w ten sposób mnóstwo spotkań, po drugie zaś kursy proponowane przez legalnych bukmacherów na podział punktów są zazwyczaj bardzo atrakcyjne z punktu widzenia graczy. Oczywiście przeliczniki zależą od ligi oraz drużyn, jednak bardzo rzadko spadają poniżej poziomu 3.00, zaś zazwyczaj są znacznie wyższe.

To z kolei sprawia, że remisy w piłce nożnej wręcz idealnie nadają się do progresji. Przede wszystkim taki wynik zdarza się dość regularnie, a atrakcyjny kurs sprawia, że stopa zwrotu w stosunku do poniesionych kosztów jest bardzo wysoka. Jak to wygląda w praktyce? Przekonajmy się! W naszym teście uśrednimy kursy na kolejnych kuponach do poziomu 3.30, choć nierzadko bukmacherzy płacą za remis znacznie lepiej.

  • Etap 1 - 5 zł - przegrana
  • Etap 2 - 10 zł - przegrana
  • Etap 3 - 20 zł - przegrana
  • Etap 4 - 40 zł - przegrana
  • Etap 5 - 80 zł - wygrana

Załóżmy, że gracz trafił kupon dopiero na 5 etapie. Sprawdźmy, czy mu się to opłacało. Z uwagi na 12% podatek obrotowy stawka na jego kuponie wyniosła dokładnie 70,40 zł (80 zł x 0,88). 70,40 zł x 3.30 dało mu wygraną nieco ponad 232 zł.

A ile wyniosła łączna kwota inwestycji? 5 zł + 10 zł + 20 zł + 40 zł + 80 zł = 155 zł, a zatem zysk na czysto wyniósł 232 zł - 155 zł = 77 zł. Prawda, że wysokie kursy robią robotę i stopa zwrotu prezentuje się znacznie korzystniej niż w poprzednim przykładzie?

Dzięki tak wysokim kursom gracz będzie na sporym plusie niezależnie od etapu, na którym trafi kupon. Mało tego! Wraz z każdym kolejnym progiem wzrasta również potencjalny profit na czysto, natomiast nie mamy przekonania co do tego, czy ktoś z Was chciałby czekać na trafiony kupon aż do 8 lub 9 poziomu…

Progresja na remisy w piłce nożnej - żelazne zasady

Aby progresja na remisy miała szansę okazać się opłacalnym systemem i przynosić graczowi regularne profity w dłuższej perspektywie ten musi trzymać się kilku żelaznych zasad. Złamanie którejkolwiek z nich na dowolnym etapie sprawia, że progresja traci sens, dlatego ten system polecany jest wyłącznie doświadczonym i pewnym siebie typerom, dla których utrzymanie nerwów na wodzy i gra pod presją nie stanowi większego problemu. A presja jest nieodzownym elementem tego systemu, zaś ciśnienie wzrasta z każdym kolejnym chybionym typem.

Typerzy, którzy zdecydują się grać progresję na remisy w piłce nożnej najważniejsze decyzje muszą podjąć właściwie już na samym starcie. Rzecz jasna kluczowy będzie wybór ligi i drużyny, którą gracz będzie obstawiał. Nie radzimy się tutaj spieszyć, lecz włożyć na tym etapie sporo pracy, gdyż optymalny wybór zespołu będzie determinował późniejsze powodzenie lub jego brak.

Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać! Jak wybrać drużynę do progresji na remisy? Przede wszystkim radzimy zwrócić swój wzrok ku ligom, w których poziom jest w miarę wyrównany oraz nie pada w nich zbyt wiele goli. Rzecz jasna powyższe reguły nie dają gwarancji, że co drugi mecz zakończy się podziałem punktów, natomiast zauważalnie zwiększa szanse typera na powodzenie w ostatecznym rozrachunku.

Z naszych doświadczeń wynika, że najlepiej ku temu nadają się niższe klasy rozgrywkowe w takich krajach jak Hiszpania, Włochy, Francja, Anglia oraz Polska. Tamtejsze ligi cechują się dość wyrównanym poziomem, zaś stare piłkarskie porzekadło, że każdy może wygrać z każdym sprawia, że tak naprawdę sporo meczów kończy się… remisem.

Wybierając zespół, który następnie będziemy konsekwentnie obstawiać radzimy zwrócić uwagę na liczbę remisów danej drużyny w kilku poprzednich sezonach (ewentualnie także w bieżących rozgrywkach, jeśli decydujemy się na rozpoczęcie cyklu w trakcie sezonu), a także - co BARDZO WAŻNE - dokładnie przeanalizować najdłuższe serie bez remisu w poprzednich latach. Może się bowiem okazać, że pomimo iż zespół miał ogółem sporo remisów, to dwukrotnie przytrafiła mu się seria 10 kolejnych spotkań bez podziału punktów, a taka passa może się okazać zgubna z punktu widzenia gracza.

Typer może wybrać do progresji na remisy jeden zespół, a może zdecydować się od razu na kilka. Rzecz jasna każdy z nich powinien obstawiać osobno w ramach odrębnego cyklu i nie mieszać drużyn ze sobą. W tym drugim wariancie radzimy również ustalić stawkę bazową na minimalnym poziomie, gdyż w przypadku wkroczenia na wyższe poziomy w kilku cyklach (odpukać!!!), łączna kwota stawek będzie naprawdę spora.

Ostatnia rzecz, o której warto pamiętać w przypadku progresji na remisy to obstawianie kolejnych kuponów wyłącznie w ramach konkretnych rozgrywek. Jeśli zatem np. decydujemy się obstawiać remisy Herthy Berlin w Bundeslidze, to nie robimy tego w meczach Pucharu Niemiec, spotkaniach towarzyskich lub w europejskich pucharach, lecz trzymamy się wyłącznie jednego turnieju.

Skoro już wybraliśmy drużynę/y, którą będziemy obstawiać, to podstawowe pytanie brzmi - kiedy wejść do akcji i rozpocząć cykl? Istnieją tutaj dwie teorie. Według jednej moment rozpoczęcia cyklu nie ma większego znaczenia, natomiast według drugiej (do której my się przychylamy), warto zaczekać na serię kilku meczów bez remisu naszego zespołu i wówczas rozpocząć cykl od stawki bazowej. Taka taktyka nic nas nie kosztuje, a minimalnie zwiększa nasze szanse na powodzenie.

Wreszcie, gracz musi określić, do którego progu będzie kontynuował swoją grę w przypadku serii nietrafionych kuponów. W teorii powinien to robić w nieskończoność, aż do skutku, jednak czasami lepiej przyznać się do błędu i pogodzić z porażką, niż narazić swój budżet u bukmachera na kompletne bankructwo. A zatem kiedy należy powiedzieć sobie dość? To kwestia indywidualna każdego typera, natomiast przyjmuje się, że inwestowanie w progresję na remisy w piłce nożnej powyżej 7 lub 8 etapu jest już bardzo ryzykowne i wysoce nieopłacalne w przypadku niepowodzenia.

Oczywiście, chyba nie musimy nikomu z Was przypominać, że pominięcie jakiegokolwiek meczu w trakcie cyklu, albo zmiana koncepcji lub drużyny w trakcie cyklu jest absolutnie niedopuszczalna i z pewnością nie zagwarantuje graczowi profitów w dłuższej perspektywie.

Wady i zalety progresji na remisy piłkarskie

Jak każdy system bukmacherski tak również progresja na remisy w piłce nożnej posiada swoje wady i zalety, zaś nasz poradnik typera nie byłby kompletny, gdybyśmy nie wymienili jednych i drugich. Tradycyjnie zaczynamy od korzyści płynących ze stosowania tego systemu.

Zacznijmy od tego, że aby grać progresję na remisy nie jest potrzebna żadna wiedza stricte bukmacherska, lecz wystarczy umiejętność poruszania się w internecie i wyszukiwania konkretnych informacji oraz statystyk. Jeśli tylko gracz optymalnie wybierze drużynę do progresji, to później wystarczy żelazna konsekwencja i trzymanie się ustalonego z góry planu.

Kolejną zaletą jest to, że jeśli gracz nie jest wyjątkowym pechowcem, to w przypadku wybrania odpowiedniej drużyny do progresji ta wcześniej czy później powinna zremisować, co pozwoli graczowi odrobić straty z nawiązką. Wysokie kursy sprawiają, że niezależnie od poziomu, na którym kupon okaże się zwycięski stopa zwrotu powinna być całkiem korzystna.

Wreszcie, progresja na remisy to niezły sposób na obrócenie bonusem dla graczy, którzy nie czują się zbyt pewnie i nie mają pomysłu w jaki sposób dokonać obrót umożliwiający wypłatę darmowych środków. W przypadku progresji przemiał jest dość spory, dzięki czemu typer szybko spełni warunki obrotu i może wypłacić otrzymany bonus.

Tyle o zaletach. Niestety system posiada również kilka wad i dziennikarski obowiązek nakazuje nam o nich wspomnieć. Przede wszystkim o stosowaniu tego systemu powinni zapomnieć gracze niedoświadczeni i niecierpliwi, niepotrafiący trzymać nerwów na wodzy. Przede wszystkim zakładając, że gracz będzie typował wyłącznie mecze ligowe jakiejś drużyny, wówczas przerwa pomiędzy kolejnymi spotkaniami może wynosić okrągły tydzień, a zatem czas dotarcia z 1 do 4 etapu może zająć aż miesiąc. W tym czasie niecierpliwego gracza będą zżerały nerwy na myśl o kolejnym niepowodzeniu.

Kolejny minus progresji na remisy jest taki, że w przypadku przedłużającej się serii niepowodzeń system pochłonie spore nakłady finansowe, a zatem gracz musi mieć spore zabezpieczenie w postaci solidnego budżetu na grę u bukmachera. A nawet wówczas nie ma żadnej gwarancji, że pomimo olbrzymiej inwestycji cykl okaże się w końcu zwycięski i pozwoli graczowi odrobić poniesione straty z nawiązką.

Gdzie obstawiać progresję na remisy w piłce nożnej?

Dochodzimy do punktu, w którym rozebraliśmy progresję na remisy na czynniki pierwsze i przynajmniej w teorii wiemy na temat tego systemu wszystko. Tutaj kończy się jednak teoria, a zaczyna praktyka, a zatem musimy przekuć słowa w czyny. A te nie będą możliwe, jeśli zdecydujemy się na grę u nieodpowiedniego bukmachera. Który zatem serwis jest najbardziej optymalny do obstawiania progresji na remisy piłkarskie? No cóż, wymagania nie są tutaj zbyt wielkie. Albo inaczej - nie ma ich zbyt wiele!

Okazuje się bowiem, że jedynymi kryteriami, jakie musi spełniać taki bukmacher (poza legalnością i bezpieczeństwem środków rzecz jasna) są wysokie kursy i atrakcyjny bonus na start. Pierwsze gwarantują bowiem solidną stopę zwrotu poniesionych kosztów, z kolei wysoki bonus powitalny daje szansę na zbudowanie przyzwoitego budżetu, który w przypadku tego systemu jest absolutnie niezbędny.

Jeśli chodzi o wysokie kursy to wybór wśród legalnych bukmacherów jest dość spory i wystarczy przejrzeć rankingi najlepszych operatorów w naszym kraju. Typerzy zamierzający grać progresję na remisy powinni zatem wziąć pod uwagę bukmacherów Fortuna, STS, Superbet, Betfan oraz Etoto, natomiast według nas bezkonkurencyjny jest w tej kwestii serwis forBET, który od lat wygrywa sporo plebiscytów za najwyższe kursy na rynku.

Powodów do narzekania nie mają również łowcy bonusów polujący na atrakcyjny pakiet na start. Ich szczęście polega na tym, że legalni bukmacherzy prześcigają się w proponowaniu coraz to wyższych i wyższych promocji powitalnych, dzięki czemu u większości z nich kwota darmowych środków na start bardzo często liczona jest w tysiącach złotych.

Tak dzieje się chociażby w przypadku bukmachera Fortuna, który poza bonusem cashback za pierwszy przegrany kupon na poziomie 600 zł oferuje także bonus 100% od drugiego depozytu 2100 zł, a jakby tego było mało każdy gracz, który zarejestruje się w tym serwisie z wykorzystaniem naszego kodu promocyjnego o treści SPRYCIARZ otrzyma darmowy freebet bonus 20 zł bez konieczności jakiejkolwiek wpłaty.

Nie zawiodą się także nowi klienci wspomnianego przed momentem bukmachera forBET. Również ten operator gwarantuje swoim nowym klientom bardzo atrakcyjny pakiet na start, zaś w jego skład wejdą m.in. bonus podwajający kwotę pierwszej wpłaty aż do 2050 zł, bonus MaxiZysk za drugi depozyt 200 zł, a także zakład bez ryzyka 100 zł.

Sporo atrakcji czeka również na graczy, którzy zdecydują się na założenie konta na stronie jednego z liderów rynku zakładów sportowych w Polsce, czyli bukmachera STS. Wystarczy, że w trakcie rejestracji wpiszą oni nasz kod bonusowy SPRYCIARZ w odpowiednie pole formularza, a automatycznie na ich koncie pojawi się bonus 100% od pierwszego depozytu 1200 zł, cashback bonus za pierwszy przegrany kupon 230 zł oraz freebet bonus bez depozytu 29 zł.

O swoich nowych klientów zadbał, jakżeby inaczej, legalny bukmacher Superbet. Dołączając do tego serwisu gracz może liczyć na bonus podwajający pierwszą wpłatę 200 zł, tydzień gry bez ryzyka aż do 1300 zł oraz bonus za aplikację mobilną 20 zł.

W tym zestawieniu nie może zabraknąć serwisu Betfan. Każdy nowy gracz w tym serwisie otrzyma bowiem cashback bonus 600 zł za pierwszy przegrany kupon po rejestracji, a także bonus 100% od drugiego depozytu aż do 1000 zł. Przyznacie sami, że z taką pulą darmowych środków w budżecie już od pierwszych dni obstawianie progresji na remisy powinno stać się nieco łatwiejsze…

Progresja na remisy w piłce nożnej - podsumowanie i opinie graczy

Kilka słów podsumowania. Na pierwszy rzut oka taka strategia obstawiania zakładów wydaje się posiadać same zalety, zaś przynajmniej w teorii gracz nie ma prawa przegrać w ogólnym rozrachunku. Wystarczy wybrać optymalną ligę i zespół, który często remisuje, ustawić rozsądną stawkę bazową, a następnie sztywno trzymać się planu i ściskać kciuki za brak wyjątkowo długiej czarnej serii przegranych kuponów z rzędu.

Okazuje się, że w praktyce granie progresji na remisy w piłce nożnej wcale nie rysuje się w tak różowych barwach, co potwierdzają zarówno nasze doświadczenia w tej kwestii, jak również opinie innych graczy, których sporo można odnaleźć na bukmacherskich forach tematycznych.

Nie wiedzieć bowiem czemu, nawet w sytuacji kiedy typer zrobił wszystko tak jak należy i kurczowo trzyma się obranej strategii, to wcześniej czy później dopadnie go seria kilku(nastu) meczów bez remisu, która sprawi, że dość szybko pożegna się on z profitami wypracowanymi w poprzednich tygodniach i będzie musiał wpłacić kolejny depozyt.

A zatem nieprawdą byłoby stwierdzenie, że progresja na remisy jest bezwzględnie złym systemem i nie da się korzystając z niej ograć bukmachera i czerpać profitów przez długi okres, natomiast jeśli liczycie na błyskawiczny i przede wszystkim w 100% pewny zarobek to z pewnością nie tędy droga.

FAQ Strategia typera - progresja na remisy w piłce nożnej

Kto pyta, nie błądzi. Ty pytasz - my odpowiadamy!

  • Na czym polega progresja na remisy w piłce nożnej?

    Na pierwszy rzut oka to niezbyt skomplikowane. Wszystko co musi robić gracz, to obstawiać remisy danej drużyny na kolejnych kuponach pamiętając przy tym, że przegrany zakład oznacza podwojenie stawki, zaś w przypadku trafionego kuponu gracz wraca do stawki wyjściowej. Wygrana na którymkolwiek etapie sprawia, że dzięki wysokiemu kursowi gracz odrabia wcześniejsze straty i wypracowuje zysk.

  • Czy progresja na  remisy to 100% gwarancja wygranej?

    W teorii tak, gdyż wcześniej czy później w końcu padnie remis dający graczowi profit niezależnie od długości serii przegranych. Tyle tylko, że wraz z kolejnymi etapami również stawka na kolejnych kuponach rośnie jak szalona, przez co nie każdy gracz może posiadać środki na kontynuowanie cyklu.

  • Dlaczego ten system nie jest polecany początkującym typerom?

    Strategia na remisy to dość wymagający system z punktu widzenia gracza. Niezbędna jest bowiem umiejętność zachowania zimnej krwi w przypadku kilku niepowodzeń z rzędu, a także dysponowanie sporym budżetem potrzebnym na finansowanie kolejnych kuponów.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/strategia-typera-progresja-na-remisy-w-pilce-noznej-287

Oceń ten tekst