Magnus Carlsen twarzą Unibet

Ocena 3.33/3 głosy
Magnus Carlsen twarzą Unibet

Norweski arcymistrz szachowy i czterokrotny Mistrz Świata w szachach Magnus Carlsen został twarzą firmy Kindred Group właściciela m.in. bukmachera Unibet.

Magnus Carlsen podpisał dwuletni kontrakt reklamowy i będzie ambasadorem marki Unibet w 2020 i 2021 roku.

Magnus Carlsen to od 2013 roku najlepszy szachista świata, jest jednocześnie obecnie najbardziej rozpoznawalnym szachistą na świecie oraz najpopularniejszym sportowcem w Norwegii.

Hasłem przewodnim marketingu związanego z szachowym mistrzem jest „Szczęście to nie przypadek” (org. „Luck is no coincidence”).

Hasło promocyjne można interpretować jako przekaz bukmachera osób obstawiających zakłady bukmacherskie, że sukces w bukmacherce nie zależy od przypadku tylko do czegoś więcej… w domyśle chodzi o ciężką pracę i wytrwałość w dążeniu do celu.

Taką interpretację potwierdza wideo, w którym geniusz szachowy Magnusa Carlsena przyrównywany jest do ciężkiej fizycznej pracy wkładanej w podnoszenie umiejętności w takich sportach jak koszykówka i piłka nożna. Reklama z udziałem szachowego Mistrza Świata zaczyna się w 25 sekundzie poniższej relacji z konferencji prasowej ze Sztokholmu:

Przez czas trwania umowy Magnus Carlsen będzie występował garniturze z logo Unibet na we wszystkich turniejach szachowych. W drugiej połowie 2020 roku odbędzie się kolejny mecz o tytuł mistrza świata w szachach w którym to Carlsen będzie bronił tytułu. Predentent jeszcze nie jest znany gdyż zostanie wyłoniony w eliminacjach

Mistrzostwa Świata w Szachach organizowane są co 2 lata przez World Chess pod patronatem Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE. Mecz będzie z pewnością świetną reklamą bukmachera.

Sponsoring Magnusa Carlsena to chyba pierwszy przypadek w historii kiedy to firma hazardowa za ambasadora bierze szachistę. Wybór sportowca uprawiającego dyscyplinę „umysłową” na pewno nie jest popularny wśród firm z tak ryzykownego biznesu jakim jest hazard.

Szachista Magnus Carlsen jako ambasador Unibet

Być może ten ruch spowoduje zwiększone zainteresowanie obstawianiem zakładów bukmacherskich na szachy.

Uwaga, bukmacher Unibet aktualnie nie jest dostępny dla graczy z Polski. Powodem jest brak licencji Ministra Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych na terytorium RP. Więcej dowiesz się z tekstu Unibet w Polsce.

Polscy szachiści u legalnych bukmacherów?

Z jednej strony na polskim rynku co krok przybywa nowy legalny bukmacher, z drugiej strony Polska w ostatnich latach nie ma co narzekać w kwestii sukcesów szachowych.

Największym przebojem ostatnich lat jest 22-letni Jan Krzysztof Duda, który w grudniu 2019 roku doszedł do 12 pozycji w rankingu FIDE. Obecnie Polak zajmuje 16 pozycję, można powiedzieć, że na stałe zagościł w dwudziestce najlepszych szachistów świata.

Poza Dudą w pierwszej 100 FIDE wysoką pozycję zajmuje bardziej doświadczony szachista Radoslaw Wojtaszek – obecnie 26 pozycja.

Przy okazji możemy przytoczyć dwa niedawne historyczne sukcesy Reprezentacji Polski w Szachach:

  • 2 miejsce drużyny kobiet na Olimpiadzie Szachowej w Baku (Azerbejdżan) w 2016 roku. Jest to najwyższe miejsce Polek w historii olimpijskich występów.
  • 4 miejsce drużyny mężczyzn na Olimpiadzie Szachowej w Batumi (Gruzja) w 2018 roku. Również jest to najlepszy wynik w historii polskich męskich szachów.

Być może pierwszy krok zrobiony przez Kindred zwróci uwagę polskich legalnych bukmacherów na świat szachów. O ile lider polskiego rynku zakładów STS jest mocno obładowany ambasadorami (skoczek Martin Schmitt, piłkarz Peter Schmeichel) o tyle Fortuna, forBET czy Betclic mogli by sobie pozwolić na wielu.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/szachy/magnus-carlsen-szachy-unibet-n876

Oceń ten tekst

Podobne artykuły