Tenis ziemny w zakładach bukmacherskich

Ocena 3.81/42 głosy
Tenis ziemny w zakładach bukmacherskich

Tenis ziemny przez wielu uważany jest za najpiękniejszy sport świata. Każdego dnia na całym świecie w turniejach różnej rangi zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn rozgrywa się dziesiątki, jeśli nie setki spotkań tenisowych.

Oferta zakładów bukmacherskich na mecze tenisa jest podstawą każdego działającego na rynku legalnego bukmachera. Przyjrzyjmy się w związku z tym nieco bliżej obstawianiu tenisa ziemnego.

  1. Rodzaje zakładów w tenisie
  2. Rodzaje zdarzeń tenisowych:
  3. Legalni bukmacherzy z szeroką ofertą na tenis ziemny
  4. Promocja na tenis
  5. Skąd czerpać wiedzę o tenisie ziemnym?
  6. Przydatne źródła wiedzy o tenisie:
  7. Ranga turniejów tenisowych
  8. Specyfika obstawiania tenisa ziemnego
  9. Rodzaj nawierzchni - najważnieszy czynnik przy obstawianiu tenisa ziemnego
  10. Ważne czynniki przy obstawianiu tenisa ziemnego:
  11. Betting ranking, czyli ile możemy zarobić na danym zawodniku
  12. Przykład meczu tenisa w zakładach live
  13. Porady do gry LIVE
  14. Podsumowanie

Każdy zawodowy gracz, który czerpie regularne zyski z zakładów, obstawia tylko te dyscypliny, na których się zna. Tenis ziemny jest bardzo popularny, ponieważ gra toczy się praktycznie przez cały rok (tenisiści wakacje mają jedynie w grudniu), a znajomość specyfiki tej dyscypliny sprawia, że stosunkowo łatwo można przewidzieć scenariusz rywalizacji i zagrać odpowiedni typ.

W większości turniejów tenisowych zarówno kobiety, jak i mężczyźni grają mecze do dwóch wygranych setów. Sytuacja wygląda inaczej podczas rozgrywek wielkoszlemowych, w których męska rywalizacja toczy się do trzech zwycięskich setów.

Przy obstawianiu tenisa należy wziąć pod uwagę wiele czynników, przede wszystkim rangę turnieju i rodzaj nawierzchni, która ma bardzo istotne znaczenie dla losów rywalizacji. Skuteczne typowanie opiera się właśnie na dogłębnej analizie, co zatem warto wiedzieć o tenisie, by na nim zarabiać? Zapraszamy do zapoznania się z poradami naszych ekspertów.

Rodzaje zakładów w tenisie

Tenis to dyscyplina dwudrogowa, w której nie może paść remis. Któryś z zawodników lub para, jak to jest w przypadku gry deblowej i mieszanej, na pewno zwycięży. Tenis to nie tylko obstawianie zwycięzcy meczu. Każde spotkanie tenisowe zawiera w sobie co najmniej kilka, a niekiedy nawet kilkanaście różnych możliwości do typowania.

Rodzaje zdarzeń tenisowych:

  • Zakład na zwycięstwo 1 lub 2 – zwycięstwo jednego z zawodników (może to być zwycięstwo zawodnika w meczu lub wygrana danego seta lub gema)
  • Poniżej/powyżej – najczęściej zakład na liczbę gemów w spotkaniu; może odnosić się także do liczby setów, zarówno obydwu graczy łącznie, jak i każdego z osobna
  • Handicap – zakład, w którym dla wyrównania szans jeden z zawodników na starcie ma pewną przewagę (handicap może dotyczyć gemów, setów, prędkości serwisu czy nawet liczby asów lub podwójnych błędów serwisowych), w tenisie zwykle mamy do czynienia z handicapami azjatyckimi, przeczytaj porady jak obstawiać handicapy w tenisie ziemnym
  • Dokładny wynik – zakład na podanie dokładnego wyniku meczu, seta bądź gema
  • Zakłady dodatkowe – np. szybkość serwisu, liczba asów, podwójnych błędów serwisowych, czy dojdzie do tie-breaku w meczu itp.
  • Action bettingszybkie zakłady na kolejne wydarzenia w trwającym meczu, np. kto zdobędzie punkt, wygra gema, seta

Liczba rynków oraz rodzajów zakładów zależy od konkretnej oferty bukmachera. Im jest ona szersza, tym więcej możliwości typowania. Mecze tenisowe można obstawiać w zakładach na żywo, oferta dostępnych zakładów w live bettingu zależy od konkretnego bukmachera.

Legalni bukmacherzy z szeroką ofertą na tenis ziemny

Każdy legalny w Polsce bukmacher ma w swojej ofercie mecze tenisa ziemnego, jednak należy wiedzieć, gdzie obstawianie jest najkorzystniejsze. Ważna jest nie tylko wysokość kursów, ale również szerokość oferty. Wybraliśmy kilku bukmacherów, u których warto założyć konto, jeśli chcesz obstawiać tenis.

Bukmacherzy dobrzy do obstawiania tenisa ziemnego:

  • Fortuna – szeroka oferta LIVE, niezwykle bogata oferta zakładów na żywo, bardzo duża liczba transmisji z turniejów tenisowych, nawet niskiej rangi ITF, wysoki bonus od pierwszego depozytu i zakład bez ryzyka
  • PZBuK – szeroka oferta, dobre kursy, dla nowych graczy darmowy pierwszy zakład
  • forBET – wiele zakładów, różne rynki, dla nowych graczy bonus powitalny 1200 PLN
  • Totolotek – wysokie kursy i dobra oferta, dla nowych graczy bonus na start od pierwszej wpłaty

Sporą przewagą Fortuny nad innymi bukmacherami są bardzo liczne transmisje wideo z tenisowych kortów z całego świata, od najbardziej prestiżowych imprez, jak Australian Open, po niszowe turnieje rangi challenger i ITF. A transmisje live w połączeniu z zakładami „na żywo” mogą dawać bardzo pozytywne rezultaty, gdyż gracz, śledząc na bieżąco wydarzenia na korcie, może podejmować w pełni przemyślane decyzje odnośnie do zakładów. Dodatkowo żaden inny bukmacher nie może równać swojej oferty z Fortuną, gdzie jest po prostu zawsze najwięcej możliwych rynków do obstawiania.

Promocja na tenis

LV BET to bukmacher, który bardzo często oferuje graczom specjalne promocje na tenis. Zazwyczaj są to oferty zwiększające potencjalną wygraną np. Tenisowy LV BET Tour czyli 14% wyższe wygrane lub cashbacki w stylu obstaw dowolny mecz tenisowy a jeżeli okaże się przegrany to bukmacher zwróci stawkę zakładu.

Skąd czerpać wiedzę o tenisie ziemnym?

Doskonale wiadomo, że nie należy obstawiać żadnego spotkania bez wcześniejszego uzyskania odpowiednich informacji na temat wydarzenia. Do pomocy w weryfikacji przewidywań użytkownika może posłużyć szereg stron internetowych. Statystyki w tenisie nie mają kluczowego znaczenia, jednak ich znajomość w znacznym stopniu może ułatwić podejmowanie trafnych decyzji.

Należy mieć na uwadze sprawdzoną maksymę: jeśli umiesz liczyć, to licz na siebie. Jak mantrę trzeba powtarzać, że aby być skutecznym typerem, należy dogłębnie poznać oraz śledzić graną przez nas dyscyplinę. Tenis ma to do siebie, że praktycznie co dwa tygodnie rozgrywany jest bardzo prestiżowy turniej, z kolei co tydzień – turniej niższy rangą, ale mimo to przyciągający najlepszych zawodników.

Tak więc aby być na bieżąco z informacjami oraz aktualną formą zawodników, należy raz – sporo meczów obejrzeć, dwa – posiłkować się wiedzą z innych źródeł niż nasza. Chodzi o to, by stawiać tylko przemyślane zakłady, minimalizując ryzyko porażki i nie zdając się na ślepy los.

Przydatne źródła wiedzy o tenisie:

  • www.atpworldtour.com – strona poświęcona rozgrywkom ATP (rozgrywki męskie), na której znajdziemy informacje o turniejach i zawodnikach
  • www.wtatennis.com – strona poświęcona rozgrywkom WTA (rozgrywki kobiece), na której znajdziemy informacje o turniejach i zawodniczkach
  • www.itftennis.com – strona poświęcona rozgrywkom ITF (trzeci poziom rozgrywek po ATP i challengerach wśród mężczyzn i drugi pośród kobiet), na której znajdziemy informacje o turniejach tej rangi i zawodnikach/zawodniczkach w nich występujących
  • www.tennisexplorer.com – strona poświęcona statystykom tenisowym. Znajdziemy na niej między innymi dane dotyczące spotkań bezpośrednich (H2H) oraz informacje o kontuzjach graczy, odnośniki do newsów poświęconych tenisowi, a także profile twitterowe zawodników.
  • www.tennisprediction.com – strona poświęcona statystykom
  • www.oddsportal.com – najlepsza porównywarka kursów bukmacherów do meczów tenisa ziemnego 
  • profile społecznościowe zawodników i zawodniczek na portalach Facebook i Twitter – często profil w portalu społecznościowym prowadzi sam zawodnik, a nie agencja PR, tak więc w takich miejscach zdarzają się czasami emocjonalne wpisy zawodników pokazujące ich zaangażowanie (lub jego brak) w danym turnieju lub meczu. Jeżeli takie informacje nie były wcześniej publikowane w mediach (wystarczy „googlnąć”, aby to sprawdzić), to mogą mieć spory wpływ na wysokość kursów w spotkaniu i mogą powodować ładny valuebet.

Ranga turniejów tenisowych

W tenisie turniej turniejowi nierówny. Określono kolejność zawodów pod względem ich ważności. Jest ona podyktowana liczbą punktów, które można otrzymać do rankingu, wysokością nagrody oraz szeroko pojętym prestiżem.

Ranga turnieju dla typera może być konkretnym wyznacznikiem przy zawieraniu zakładów – dużo łatwiej o niespodzianki w mniejszym turnieju (ATP 250 lub 500) niż w Wielkim Szlemie czy Masters 1000, gdzie z reguły faworyci plasują się na najwyższych miejscach, co prowadzi do konkluzji, by nie grać tam przeciwko nim. Poniżej lista turniejów tenisowych męskich, żeńskich i reprezentacji w kolejności od najważniejszych do najmniej istotnych.

Turnieje męskie:

a) Wielki Szlem (Australian Open, French Open, Wimbledon, US Open)

b) Igrzyska olimpijskie

c) ATP Finals, Next Gen ATP Finals (do 21 lat) – turniej z udziałem 8 tenisistów i 8 par deblowych z czołówki rankingu ATP Race zamykający sezon rozgrywek męskich

d) Masters 1000 (BNP Paribas Open – Indian Wells, Sony Ericsson Open – Miami, Monte-Carlo Rolex Masters – Monte Carlo, Mutua Madrid Open – Madryt, Internazionali BNL d’Italia – Rzym, Rogers Cup – Montreal/Toronto, Western & Southern Open – Cincinnati, Shanghai Rolex Masters – Szanghaj, BNP Paribas Masters – Paryż)

e) Serie 250 i 500

f) Challengery

g) Turnieje z cyklu ITF Futures

Turnieje żeńskie:

a) Wielki Szlem (Australian Open, French Open, Wimbledon, US Open)

b) Igrzyska olimpijskie

c) WTA Premier Series

d) WTA International Series

e) ITF Women’s Circuit

Rozgrywki reprezentacyjne:

a) Puchar Davisa – rozgrywane corocznie drużynowe mistrzostwa świata mężczyzn

b) Fed Cup – rozgrywane corocznie drużynowe mistrzostwa świata kobiet

c) Puchar Hopmana – rozgrywane corocznie drużynowe mistrzostwa świata par mieszanych

Specyfika obstawiania tenisa ziemnego

Tenis to bardzo specyficzna dyscyplina. Wiele czynników zmienia się wraz z miejscem i czasem rozgrywania turnieju, dlatego podczas analizy spotkania należy zwrócić uwagę na szereg aspektów często wydających się nieco błahymi i pobocznymi.

Poniżej przedstawiliśmy, co należy brać pod uwagę podczas typowania meczów tenisa.

Rodzaj nawierzchni - najważnieszy czynnik przy obstawianiu tenisa ziemnego

Niezwykle ważny i często niedoceniany czynnik przez amatorów. W tenisie ziemnym jest bardzo niewielu zawodników uniwersalnych, którzy podobnie dobrze radzą sobie na każdym rodzaju podłoża. Zwykle każdy zawodnik specjalizuje się w jednej z trzech głównych nawierzchni: clay, grass lub hard.

Wyróżnić możemy cztery rodzaje nawierzchni tenisowych:

  • ceglana (clay) – korty wolne, piłka odbija się wysoko i z mniejszą prędkością, gdyż nawierzchnia ta jest szorstka i występuje na niej duże tarcie. W meczach na cegle dochodzi do długich wymian (nawet ponad 30 odbić), mało jest asów serwisowych. Sezon na cegle rozpoczyna się pod koniec marca i trwa aż do końca maja, kiedy to na francuskich kortach Rolanda Garrosa rozgrywany jest wielkoszlemowy turniej French Open. Nawierzchnia ceglana premiuje szybkich i zwrotnych tenisistów o niewielkim wzroście posiadających dobrą technikę gry, siła jest dużo mniej istotna; Przeczytaj poradnik tenis ziemny - korty ceglane
  • twarda (hard) – korty szybkie, na których piłka odbija się na średniej wysokości. Nawierzchnia twarda nie faworyzuje żadnego z tenisowych stylów, aczkolwiek należy pamiętać, że w tym wypadku dużo zależy od budowy i składu mieszanki użytej do wypełnienia konkretnego kortu, gdyż mieszanki bardziej twarde będą szybsze, a mieszanki miększe (zawierające więcej piasku) będą bardziej odpowiadać zawodnikom zawodnikom „clay’owym”. Na kortach ceglanych oraz trawiastych parametry szybkości nawierzchni w różnych ośrodkach są do siebie zbliżone, w przypadku kortów twardych szybkość zależy od konkretnego ośrodka tenisowego. Sezon na kortach twardych rozpoczyna się w drugiej połowie lipca i trwa do połowy listopada, następnie po grudniowej przerwie wznawia się z początkiem stycznia na potrzeby Australian Open. Na „hardzie” rozgrywane są dwa turnieje wielkoszlemowe: Australian Open i US Open; Przeczytaj poradnik tenis ziemny - korty twarde.
  • trawiasta (grass) – korty najszybsze, piłka odbija się stosunkowo nisko. Występują zwykle bardzo krótkie i dynamiczne wymiany, często stosuje się taktykę serve and volley (skróty meczów Sampras – Agassi), jest spora liczba asów serwisowych. Sezon trawiasty rozpoczyna się wraz z końcem French Open na początku czerwca i trwa do początku lipca. Najważniejszym turniejem na kortach trawiastych jest Wimbledon, rozgrywany od 1877 roku. To najstarszy turniej z cyklu Wielkiego Szlema. Korty trawiaste premiują wysokich i silnych, dobrze zbudowanych zawodników z potężnym serwisem;
  • dywanowa (carpet) – korty średniej szybkości, piłka odbija się na nich wyżej lub niżej niż na nawierzchniach twardych w zależności od ich ułożenia i zastosowanej mieszanki. Korty dywanowe używane są głównie w halach (indoor) w turniejach rozgrywanych pod koniec roku, od drugiej połowy października do grudnia. Na tej nawierzchni nie są rozgrywane turnieje wysokiej rangi, żaden turniej ATP czy WTA nie jest rozgrywany na dywanie. Nazwa carpet/dywan wzięła się z tego, że korty te można instalować w halach na żądanie, zwijać i przenosić.

Uzasadniając, jak bardzo nawierzchnia ma znaczenie, warto przywołać dwa wielkie nazwiska tenisa, czyli Rogera Federera i Rafaela Nadala. Ten pierwszy nazywany jest „królem trawy”, ponieważ osiem razy wygrał Wimbledon, z kolei drugi uznawany jest za najlepszego gracza w historii na kortach ceglanych, gdyż aż 11 razy zwyciężył w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros.

Styl gry, jaki prezentują ci wybitni tenisiści, doskonale sprawdza się na określonej nawierzchni, choć akurat Federer oraz Nadal potrafią wygrywać także na kortach innego typu. Przykład możliwości Federera i Nadala:

https://www.youtube.com/watch?v=pEGdcggVTFs

Ważne czynniki przy obstawianiu tenisa ziemnego:

  • Pula nagród – nie każdy turniej ma taką samą pulę nagród, a w związku z tym nie w każdym zawodnicy są skorzy do największych poświęceń. Stopień determinacji rośnie razem z rangą zawodów.
  • Kwalifikacje – aspekt w bardzo wielkim stopniu związany z poprzednim. Zawodnicy i zawodniczki posiadający niższy ranking ATP/WTA muszą walczyć o przepustkę do turnieju wyższej rangi w kwalifikacjach. Te są dla nich ważniejsze aniżeli spotkania w półfinale czy finale zmagań z mniejszą pulą. Warto o tym pamiętać. Kwalifikacje do przyszłych turniejów na ogół odbywają się w od piątku do niedzieli, kiedy trwa jeszcze turniej niższej rangi.
  • Kwalifikant – zawodnik, który dostał się do turnieju głównego z kwalifikacji, z jednej strony może być zmęczony kwalifikacjami, z drugiej miał czas, aby dobrze „poczuć kort”. W pierwszej rundzie turnieju głównego należy bardzo ostrożnie podchodzić do typowania meczów przeciwko kwalifikantom.
  • Zmęczenie – wygrana w kilku spotkaniach z rzędu, nawet z lepszymi zawodnikami, nie musi świadczyć o tym, że w kolejnej rundzie gracz poradzi sobie ze słabszym rywalem. Kluczowym aspektem jest zmęczenie, a dodatkowo wkraść może się również rozluźnienie. Często się zdarza, że jeśli słabszy gracz pokona znacznie wyżej utytułowanego, to w kolejnej rundzie ulegnie niżej notowanemu rywalowi.
  • Początek/koniec sezonu – wielkich pieniędzy nie ma sensu inwestować w obstawianie tenisa na początku lub końcu sezonu. W pierwszym przypadku wiemy niewiele o cyklu przygotowań kolejnych zawodników i ich formie. W końcówce sezonu daje o sobie znać zmęczenie i myśl o odpoczynku. W oddzielnym artykule szczegółowo wyjaśniamy na co zwrócić uwagę przy obstawianiu tenisa ziemnego na początku sezonu.
  • Kontuzje – krecze przydarzają się nawet najlepszym i mogą mieć kilka powodów, od zmęczenia po złą rozgrzewkę. Po powrocie na kort zawodnika zmagającego się z kontuzją należy wziąć pod uwagę jej odnowienie. Taka sytuacja ma miejsce chociażby z Juanem Martínem del Potro, który w latach 2015–2016 leczył kontuzję kolana a mimo tego brał udział w niektórych turniejach. Swoje występy z reguły kończył kreczem w początkowych rundach z uwagi na dyskomfort spowodowany dolegliwościami zdrowotnymi. Obstawiając tenis, należy wiedzieć, jak dany bukmacher rozlicza krecze – przeczytaj więcej o kreczach w tenisie.
  • Turniej niższej rangi – tenis nie jest sportem, w którym poradzono sobie z problemem ustawionych spotkań. Pojawia się on zwłaszcza w turniejach niższej rangi (ITF, challenger), dlatego nie warto tam szaleć ze stawkami.
  • Kobiety – powiedzenie „kobieta zmienną jest” w tenisie sprawdza się doskonale i niełatwo jest znaleźć zawodniczkę, która w jednym tygodniu gry potrafi zagrać kilka dobrych spotkań. Zazwyczaj po jednym lub dwóch udanych meczach przychodzi słaby. Warto o tym pamiętać, inwestując w tenis kobiecy. Dodatkowo o ile u mężczyzn przełamanie serwisu zdarza się rzadko, o tyle u kobiet serwis nie robi tak dużej różnicy w grze.
  • Deble – gra podwójna to dla większości tenisistów jedynie dodatek do gry singlowej, więc często traktowana jest przez nich po macoszemu. Gdy w tym samym turnieju rozgrywane są gry deblowe i singlowe, bywa, że zawodnik celowo odpuszcza debla, aby nie tracić siły na singla. Typowanie debli zawsze niesie większe ryzyko niż singli, warto obstawiać jedynie w grach z udziałem deblowych specjalistów, czyli par, dla których debel jest ważniejszy niż singiel.

Betting ranking, czyli ile możemy zarobić na danym zawodniku

Przy obstawianiu meczów tenisa przydatny może być także tzw. betting ranking, dostępny na stronie www.tennisexplorer.com. To proste narzędzie oferuje nam dostęp do listy tenisistów i tenisistek, których obstawianie przynosiło największy profit lub powodowało największą stratę. Wyliczenia są prowadzone wedle stałej stawki 100 jednostek w przypadku gdy dany gracz występował w roli faworyta, czyli kurs na wygraną nie przekraczał 1,90 oraz 50, gdy był tzw. underdogiem, a kurs na wygraną wynosił więcej niż 1,90. Narzędzie daje nam możliwość wyświetlenia rankingu z całego sezonu, ostatniego miesiąca, bądź ostatnich dwóch tygodni.

Obecność wielu mniej znanych nazwisk w ścisłej czołówce graczy przynoszących największe profity nie powinna nikogo dziwić. To najczęściej zawodnicy rozgrywający bardzo dużą liczbę meczów w sezonie, najczęściej w turniejach niższej rangi, gdzie niekiedy dysproporcja w technice i umiejętnościach graczy jest dużo większa niż w graczach pierwszej setki rankingu. Warto śledzić poczynania tych zawodników w turniejach rangi Futures, okazują się bowiem często o wiele większymi „pewniakami” niż doświadczeni gracze rozgrywek ATP.

Choć betting ranking jest bardzo pomocnym narzędziem statystycznym pokazującym, którzy zawodnicy byli niedoceniani lub przeceniani przez bukmacherów, to należy bezwzględnie pamiętać, że służy on jedynie dodatkowej analizie i nie powinien być traktowany jako główny wyznacznik przy typowaniu danego meczu.

Przykład meczu tenisa w zakładach live

Mecz Johna Isnera z Rafaelem Nadalem na twardej nawierzchni. Przy serwisie Amerykanina Hiszpan wygrywał już 0–40, co dawało trzy break pointy. Tym samym kurs na zwycięstwo gema przez Isnera znacznie wzrósł, jednak rezultat 0–40 to jeszcze nie przełamanie.

Amerykanin to jeden z najlepiej serwujących zawodników w całej stawce, a jeśli rywalizacja toczy się na twardej nawierzchni, jest to dla niego dodatkowy atut, poza tym przed tym gemem wymienili piłki (co wpływa na szybkość serwisu). Wynik 0–40 co prawda sprawia, że Nadal jest o punkt od przełamania, jednak dla Isnera seria asów czy wygrywających podań nie jest czymś nieosiągalnym. Zakład na zwycięstwo gema przez Isnera po wysokim kursie nie byłby bezpodstawną inwestycją.

Tego typu analiza wymaga jednak znajomości danego tenisisty, a także rodzaju nawierzchni, na jakiej toczy się mecz.

Porady do gry LIVE

Zakłady na spotkania tenisa ziemnego znajdziemy nie tylko w przedmeczowej ofercie legalnych firm bukmacherskich, ale także w zakładach na żywo. Na nich również można zyskać, ale i stracić bardzo dużo. Mamy kilka porad dla graczy, którzy chcieliby zacząć w ten sposób zarabiać.

  • Graj tylko spotkania, które masz okazję oglądać – podgląd sytuacji na korcie jest bardzo ważny; obserwacja kilku piłek podczas starcia przed postawieniem pomoże w ocenie sytuacji.
  • Nie daj się ponieść emocjom – tyczy się to nie tylko zakładów tenisowych; nie daj się ponieść emocjom zarówno w chwilach radości, jak i smutku.
  • Nie licz na szybki i duży zysk – bukmacherka, z której chcesz wynieść zysk, to długotrwały proces; jeśli liczysz na wielki zarobek w dwóch zakładach, to nawet nie zaczynaj grać.
  • Nie bój się grać wysokich kursów – w zakładach LIVE wszystko może się zmienić bardzo szybko; jeśli zawodnik przegra pierwszego seta, ale rozstrzygnie mecz na swoją korzyść, wygra kurs, który po pierwszej partii był bardzo wysoki. Stąd bardzo ważna staje się analiza meczu – czytanie gry, a także mowy ciała zawodników.

Z reguły w zakładach live zarabia się na typowaniu zwycięzców poszczególnych gemów, a tego typu decyzję podejmuje się na podstawie dyspozycji serwującego gracza. Typowanie tzw. przełamań zawsze pozwala na uzyskanie znacznie wyższego kursu, ponieważ jest to zakład obarczony większym ryzykiem.

Podsumowanie

Tenis ziemny to bardzo dobra dyscyplina do obstawiania w zakładach bukmacherskich, nie ma remisów, spotkanie zawsze kończy się rozstrzygnięciem.

Aby skutecznie obstawiać tenis, należy „czuć” ten sport, a więc być na bieżąco z formą zawodników, ale także znać strukturę turniejów i charakterystykę poszczególnych graczy. Pełną skuteczność w obstawianiu meczów tenisa typer zwykle osiąga po 2–3 sezonach, gdyż w tym czasie uczy się zachowań poszczególnych tenisistów, poznaje ich nastawienie, mobilizację w różnych częściach sezonu, ulubione turnieje czy uciążliwych przeciwników – zachowania te zwykle cyklicznie się powtarzają. W typowaniu tenisa liczy się doświadczenie.

Przy graniu live dodatkową umiejętnością jest czytanie gry, a więc timing, który umożliwi złożenie zakładu na tyle szybkiego, by uzyskać jak najwyższy kurs, ale przy okazji mieć silną argumentację wspierającą składany typ.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/tenis-ziemny-w-zakladach-bukmacherskich-54

Oceń ten tekst

Podobne artykuły