Mobilne zakłady bukmacherskie

Mobilne zakłady bukmacherskie

Dwadzieścia lat temu miłośnicy zakładów bukmacherskich mogli obstawiać jedynie w punktach stacjonarnych. Pod koniec XX wieku zaczęli powstawać pierwsi bukmacherzy online: 1998 - Pinnacle, 1999 - Expekt, Unibet, Sportingbet,  2000 - bet365, bet-at-home. Popularyzacja i rozwój internetu otworzył przed bukmacherami nową erę zakładów online.

W dobie XXI wieku i kolejnych postępów technologicznych poczyniono kolejny krok naprzód. Obstawiać możemy bowiem z każdego miejsca na ziemi, nie korzystając przy tym z komputerów. Umożliwia nam to mobile betting, a więc nic innego, jak korzystanie z oferty firmy bukmacherskiej za pośrednictwem urządzeń mobilnych - najczęściej telefonów komórkowych lub tabletów.

Firmy bukmacherskie podążając za nową technologią i odpowiadając na potrzeby klientów, dają dziś możliwość obstawiania zakładów z poziomu urządzeń mobilnych, co pozwala nam typować zakłady o każdej porze dnia i nocy, niezależnie czy przebywamy na zakupach, w kinie czy podróży. Dostępność zakładów nie jest jednak jedyną korzyścią mobile bettingu. Poza tym uwagę zwrócić trzeba na wygodę. O wiele wygodniej jest bowiem złożyć zakład przy użyciu smartfona aniżeli specjalnie po to korzystać z komputera. Tym bardziej że nie ma w tym nic trudnego i każdy użytkownik telefonu komórkowego, który opanował surfowanie po internecie bez problemu poradzi siebie z typowaniem przez telefon.

Mobile betting = zakłady bukmacherskie zawierane przez telefon lub tablet (zakłady mobilne, zakłady mobile). Mobile betting pozwala na szybkie reagowanie w trakcie trwania wydarzeń sportowych zakładów "na żywo".

Z punktu widzenia gracza istotną kwestią jest również to, że dostęp mobilny do konta gracza u bukmachera w niczym nie ustępuje tradycyjnemu logowaniu się z komputera. Z poziomu telefony możemy nie tylko przeglądać oferty i składać zakłady, ale także korzystać ze statystyk czy specjalnie przygotowanych bonusów mobilnych. Trzeba mieć na uwadze, że bukmacherzy chcąc zainteresować swoich klientów mobilną formą obstawiania, przygotowują dla nich specjalnie "skrojone" na tę formę gry oferty promocyjne - bonus mobilny zawsze jest niezależny od bonusu powitalnego i warto go wykorzystać.

Jak obstawiać przez telefon?

Decydując się na mobilną formę gry, należy mieć świadomość tego, że zrobić można to na dwa różne sposoby, w zależności czy z zakładów mobilnych korzystamy przy pomocy specjalnie stworzonej aplikacji natywnej lub mobilnej strony internetowej.

Aplikacja natywna

Chcąc skorzystać z aplikacji, wcześniej należy ściągnąć ją na swoje urządzenie mobilne. Po ściągnięciu takiej aplikacji wystarczy ją zainstalować, po czym automatycznie możemy zacząć z niej korzystać. Z najbardziej znanych bukmacherów aplikacje takie dostępne są w firmach Unibet, Expekt czy Betsson. Co ważne, sposób instalacji aplikacji bukmachera w niczym nie odbiega od innych dostępnych aplikacji na rynku.

Mobilna strona internetowa

Poza aplikacjami obstawiać przez telefon możemy z poziomu przeglądarki internetowej, wpisując w jej pasku adres strony. Użytkownik zostanie wówczas przeniesiony do mobilnej wersji witryny bukmachera. Strony te zwane także responsywnymi są stworzone tak, aby korzystanie z nich na urządzeniach mobilnych było proste i bezproblemowe. Układ takich stron responsywnych jest dostosowany bowiem do rozdzielczości urządzeń mobilnych.

Decydując się na mobile betting najpierw należy zapoznać się więc z informacją o tym, w jakiej formie dana firma oferuje zakłady mobilne. W tym celu należy wejść na jej stronę internetową i poszukać informacji dotyczących zakładów mobilnych. Najczęściej znajdują się one w zakładce "Mobile" bądź FAQ, czyli najczęściej zadawanych pytaniach.

Systemy w urządzeniach mobilnych

Trzy najbardziej popularne systemy dla urządzeń mobilnych to Android, iOS i Windows Phone. Dlatego przed ściągnięciem aplikacji firmy bukmacherskiej, najpierw należy sprawdzić jaki system obsługuje nasz telefon lub tablet oraz, co jest szczególnie istotne przy starszych modelach telefonu - wersję samego systemu. Przy nowszych smartfonach nie stanowi to żadnego problemu, gdyż na pewną będą one współpracowały z daną aplikacją. Sprawdźmy, czym różnią się trzy najpopularniejsze systemy mobilne.

Android

Android od Google to bez wątpienia najpopularniejsze oprogramowanie mobilne na świecie, którego popularność w niektórych krajach dochodzi nawet do 85% wśród użytkowników takich urządzeń przenośnych. System ten ma dwie ogromne zalety. Po pierwsze działa niemal w dowolnej konfiguracji sprzętowej. Po drugie natomiast jego powszechność sprawiła, że to właśnie na oprogramowanie Google w pierwszej kolejności tworzone są programy wielu firm. Ma to swoje odzwierciedlenie także w firmach bukmacherskich. Każdy bukmacher, jeśli przygotował on dla swojego klienta aplikacje mobilne, to posiada "apkę" na Androida.

Najpopularniejsi producenci telefonów z systemem Android: Samsung, Sony, HTC.

Windows Phone

System Windows Phone nie jest tak popularny jak Android, co z kolei przekłada się na mniejszy zasób aplikacji. Poza tym system ten cały czas ewoluuje, co z kolei wymaga jego częstych aktualizacji i większej ilości wolnego miejsca, choć wymagane 512 MB nie jest pojemnością nad wyraz obszerną. Plusem w ich przypadku jest fakt, że urządzenia z tym oprogramowaniem psują się niezwykle rzadko.

Najpopularniejsze producenci telefonów z systemem Windows: Microsoft/Nokia.

iOS

System iOS od Apple przez wielu użytkowników urządzeń z takim oprogramowaniem uznawany jest za najlepszy. Można to zrozumieć, ponieważ wszystkie urządzenia od Apple są wyjątkowo dopracowane. Minusem jest ich wysoka cena, przez co decydują się na nie dość zamożni użytkownicy. W ujęciu bukmacherskim warto dodać, że firmy muszą uzyskać zgodę na to, aby stworzyć aplikację w tym oprogramowaniu, która nie jest niezbędna przy systemach Android czy Windows Phone.

Najpopularniejsze modele telefonów z systemem iOS: iPhone, iPad.

Bonusy na zakłady mobilne

Tak jak pisaliśmy na początku, wielu bukmacherów oferuje dziś swoim klientom bonusy mobilne za to, że zaczynają obstawiać zakłady przez telefon lub tablet. Wszystkie bonusy mobilne można wykorzystać niezależnie od bonusu startowego. Oto najlepsze bonusy bukmacherskie na telefon:

Cashback 100% do 40 PLN w Betclic

Betclic dla użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych przygotował bonus cashback, z którego skorzystać może każdy, kto poprzez aplikację mobilną zawarł zakład na jedno z wydarzeń sportowych za minimum 20 PLN i o kursie minimalnym @1,50. Jeśli zostanie on przegrany użytkownikowi zostanie zwrócone 100% stawki do kwoty 40 PLN. Bonus ten w ciągu 30 dni trzeba obrócić sześć razy po kursie minimalnym @2,00.

Cashback 100% do kwoty 40 PLN w Expekt

Expekt użytkownikom grającym przez aplikacje mobilne oferuje bonus cashback. Aby z niego skorzystać, należy zawrzeć zakład z poziomu urządzenia mobilnego z oferty zakładów sportowych za minimum 20 PLN i o kursie minimalnym @1,50. Jeśli zostanie on przegrany, użytkownikowi zostanie zwrócona stawka do kwoty 40 PLN. Bonus ten przed wypłatą należy obrócić sześć razy po kursie minimalnym @2,00.

Freebet 10 PLN w Sportingbet

Przy składaniu zakładów mobilnych w Sportingbet na otrzymanie darmowego zakładu w wysokości 10 PLN może liczyć użytkownik, który przez aplikację mobilną złoży zakład za minimum 10 PLN i kursie @1,30. Ważny będzie on przez 14 dni i w tym czasie musi on przed wypłatą zostać obrócony przynajmniej raz.

Cashback do 350 EUR w LSbet

Bonus mobilny w LSbet wynosi 10% od kwoty strat netto użytkownika w grze w zakładach mobilnych. Jego minimalna kwota to 10 EUR, maksymalna 350 EUR. Dodany do konta gracza może być tylko za poprzedni dzień, a aby go otrzymać, trzeba wcześniej skontaktować się z supportem. Obrócony musi zostać 6-krotnie w przeciągu 90 dni.

Wady i zalety mobile betting

Możliwość obstawiania zakładów mobile dla typera duże ułatwienie i niesie ze sobą spore korzyści, jednak połącznie obstawiania przez telefon z nierozsądnym live bettingiem może wiązać się ze sporym ryzykiem. Dostęp mobilny do zakładów bukmacherskich to potencjalna pokusa do typowania większej liczby zakładów. Należy zachować umiar i obstawiać wtedy kiedy faktycznie mamy dobry typ z value a nie dla dreszczyka emocji czy zabicia czasu.

Zalety i korzyści:

Wady i utrudnienia:

Bukmacherzy do zakładów przez telefon

Wśród bukmacherów oferujących grę za pośrednictwem urządzeń mobilnych polecamy szczególnie:

Podsumowanie

Zakłady bukmacherskie przez telefon dostępne są obecnie prawie u każdego bukmachera internetowego. Z obstawiania przez telefon korzyści posiadają zarówno typerzy jak i bukmacherzy - typerzy cieszą się z nieograniczonego i prostego dostępu do zakładów bukmacherskich a bukmacherzy cieszą się z dokładnie tego samego powodu gdyż więcej zakładów to większe potencjalne dochody bukmacherów. Dlatego nie powinniśmy wykorzystywać zakładów mobilnych do zabijania nudy siedząc w kolejce do lekarza i obstawiając byle co tylko wykorzystywać możliwość typowania przez telefon wtedy gdy faktycznie mamy z tego korzyść.

Podsumowując nie trudno dojść do wniosku, że zakłady w formie mobilnej mają się dziś bardzo dobrze, ale na pewno nie jest to jeszcze apogeum ich świetności. Trzeba bowiem zauważyć, że technologia pozwalająca na wykorzystanie telefonów także na tej płaszczyźnie jest stosunkowo młoda, choć z drugiej strony rozwija się bardzo dynamicznie i w najbliższym czasie może w tym kierunku zajść do jeszcze bardziej spektakularnych zmian.

Obstawianie mobilne jest atrakcyjne dla typera jednak niesie w sobie pewne zagrożenia, przede wszystkim wynikają one z niedoskonałości samego typera dążącego do maksymalizacji zysku. Jeśli typer zachowa chłodną głowę, a grę będzie traktował jako długoterminową inwestycję, może on z tego wynieść spore korzyści.

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Skomentuj artykuł Mobilne zakłady bukmacherskie

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera ABC obstawiania:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.